~~İstanbul’un Fethi’nen 565. Yıl dönümü Gebze Alaettin Kurt Stadı’nda kutlandı. Yoğun katılımın olduğu kutlama etkinliklere Saadet Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu’da katıldı.
Karamollaoğlu, kuvveti ve menfaati değil, hakkı ve adaleti esas alan bir siyaset anlayışına sahip olduklarını belirterek, "Biz hakkı üstün tutar, adaleti gözetiriz. Çalmayız, kimsenin de çalmasına müsaade etmeyiz. Kanmayız, kimseyi de kandırmaya çalışmayız" dedi.
GENÇLERE SESLENDİ
Temel Karamollaoğlu, geleceğin umudunun gençler olduğunu belirterek, "Gençler bu toprakların geçmiş birikimini ve gelecek umudunu sizler temsil ediyorsunuz. Hiç şüpheniz olmasın yarınlar bizimdir. Yarınlar Anadolu Gençliğin, Milli Görüş'lü gençliğindir. Bizim mücadelemiz şan ve şöhret mücadelesi değildir, mal, mülk, makam, mevki mücadelesi de değildir. 'Ahmet gitsin, Mehmet gelsin' mücadelesi hiç değildir. Biz hakkın ve hakikatin mücadelesini veriyoruz. Derdimiz kamu ihalelerini paylaşmak değil. Yetimin, garip gurebanın hakkını korumaktır. Bunu herkes böyle bilmeli. Bu inanç ve samimiyet sayesindedir ki Milli Görüş geçmişte önemli tarihi başarılara imza atmıştır. Biz, 'İman varsa imkan da vardır' inancıyla çalışırız. Şu bilinsin ki, bizim 5 TL'miz başkalarının 5 milyonundan daha değerlidir" dedi.
ÇALMAYIZ, ÇALDIRMAYIZ
Her türlü engeli aşacakalırın ifade eden Karamollaoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü; "Şimdi bir seçime gidiyoruz. Öncelikle adaylık konusunda aziz milletimizin şahsıma gösterdiği ilgi ve teveccühe teşekkür etmek istiyorum. Cumhurbaşkanı adayı olarak benim hazineden aldığım milyonlarca liralık imkanlarım yok. Ama okul harçlığını, harçlığından biriktirdiği 5 TL'sini bir zarfın içerisine koyup, 'Temel amca bu da benim katkım olsun' diye gönderen yavrumuzun ilacı var. Emin olun o 5 TL, başkalarının 500 milyonundan daha bereketlidir. Biz berekete inanırız. Biz kutuplaştırıcı değil, kucaklayıcı bir siyaset anlayışına sahibiz. Ayrıştırıcı, ötekileştirici değil, birleştirici bir siyaset anlayışına sahibiz. Kuvveti ve menfaati değil, hakkı ve adaleti esas alan bir siyaset anlayışına sahibiz. Biz hep beraber farklıyız. Biz hakkı üstün tutar, adaleti gözetiriz. Biz işi ehline veririz. Kesinlikle emanete ihanet etmeyiz. Çalmayız, kimsenin de çalmasına müsaade etmeyiz. Kanmayız, kimseyi de kandırmaya çalışmayız. Kapımızı herkese açık tutar, partizanlıktan uzak durur, herkesi kucaklarız."