Karabüklüler Buluşuyor!

20 Kasım 2014, Perşembe - 15:00

 

Karabüklüler 23 Kasım'da Çayırova'da buluşuyor. Tertip Komitesinin Karabük Ovacıklılar Derneği Darıca Şubesi ve Kocaeli'deki Karabük Eflanililer Derneği'nin yapacağı program için geri sayım başladı.

 

23 Kasım’da Karabüklüler Buluşuyor

Karabük Milletvekili ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin’in katılımı ile gerçekleşecek olan “Karabüklüler Birlik, Beraberlik ve Dayanışma Günü’ için geri sayım başladı.
Karabük Ovacıklılar Derneği ve Kocaeli’deki Karabük Eflanililer Derneğinin girişimleri ile yapılan organizasyona Başta Karabük Dernekler Federasyonu (KARDERFED) olmak üzere yaklaşık 16 dernekte katılımcı dernek olarak katılacak.

Bandırma Banılacak

Karabük yöresinin vazgeçilmez ikramlarından Bandırma yemeği Karabüklüler Gününde yine ikram edilecek. Bandırma için şimdiden hazırlıklar başladı. Tavuklar kesildi, yufkalar yapıldı. O günü bekleyen yüzlerce kişi için hazırlıklar neredeyse tamamlanmak üzere.

Yöresel Müzik ve Oyunlar

Karabük’ün simgesi davul-zurna ekibi. Sesi duyup kıpırdamayan yoktur nerdeyse.Karabüklüler gününde oda var.Yöresel Sanatçılar, Safranbolu Halk Oyunları ekibi ve çeşitli skeç oyunlar sahne alacak.

Herkes Davetlidir

Karabük Ovacıklılar Derneği Darıca Şube Başkanı Fatih Kaya ve Karabük Eflanililer Dernek Başkanı Bahri Kökçü ortak çağrıda bulundu.
“Karabüklülerin bir araya gelerek kültürlerini yeniden yaşamak ve kaynaşmaları organize ettiğimiz Karabüklüler Günü katılımlarınız bizleri onurlandıracaktır. Hemşerilerimizin bir arada olması bizleri mutlu edecektir. Birlikte sohbet edip bandırmalar yiyip eğleneceğiz. Bu vesile ile sizleri aramızda görmek isteriz.” dediler.

 

—–

 

Adres: Çayırova Belediyesi Altı/ Toprak 2 Düğün Sarayı

Tarih: 23 Kasım 2014 – Saat: 12.00 – 16.00

İrt: 0532 690 24 66 – 0532 760 16 28

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki