Karabacak rest çekti; mahkemeye gidin

Karabacak rest çekti; mahkemeye gidin
06 Nisan 2016, Çarşamba - 15:11

Darıca Belediyesi Nisan ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Şükrü Karabacak başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlanırken, komisyon seçimleri gerçekleştirildi. Toplantıda Darıca Belediyesi’nin 2015 yılı faaliyet raporlarıyla görüşülmesi sırasında  tartışmalar yaşandı. 

Faaliyet raporları ile ilgili mecliste bir konuşma yapan CHP grup sözcüsü Şinasi Serdar faaliyet raporları eleştirerek, “ Faaliyet raporu öncekiler gibi başkanın albümü olmuş. Bir sürü anlamsız fotoğraf yer alıyor. 9 Bilgi evinin fotoğrafının burada olmasının ne anlamı var. O fotoğraflar olmasaydı acaba ne eksilirdi. Kültür Merkezi belediyeye gelir getirmediği gibi birilerine sürekli kaynak aktarıyor. Buradan alınamayan kira gelirleri bütçe açığını oluşturuyor.  Belediye vatandaşların görüşüne göre muamele yapıp yakınlarını belediyeye alıyor. Darıca Belediyesi'nin üç hastalığı var. Bunlar kurumsal hastalık. Kurumsal matematik, kurumsal Alzheimer ve kurumsal nepotizm yani akraba kayırmak” dedi.

 ‘KONUŞTUKLARINIZIN ALTI BOŞ’

Şinasi Serdar’ın ardından söz alan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ise Serdar’a sert sözler ile yükledi. Karabacak, “2015 yılı faaliyet raporu Darıca’ya yaptıklarımızın kanıtıdır. Stratejik planlarda olmayan şeyleri yapamazsın diye bir şey yok, Planlarda olmayan yatırımlar da var. Siz tören alanının yerini bile bilmeden bizi eleştiriyorsanız ben size ne diyeceğimi bilmiyorum. Konuştuklarınızın hepsinin altı boş. Bizler için bahsettiğiniz hastalıklar asıl sizlere bulaşmış. Konuşmanızda Cumhurbaşkanımıza laf söylüyorsunuz. Bu sizin haddinize değil. Ben sizin lideriniz ile ilgili hiçbir ifade kullanmadım . Bundan dolayı sizi kınıyorum. Bu konular genel meseledir. 

‘GİDİN MAHKEMEYE BAŞVURUN’

Meclis üyelerinin oğullarını işe ben aldım. Ben burada kanuni hakkımı kullandım. Eğer donanımlı ise neden almayayım. Hukuksal bir sıkıntı varsa gidin mahkemeye başvurun. Ucuz siyaset yapmanın gereği yok. Darıca’nın borcu var diyorsunuz. Darıca'nın borcu Darıca’ya iş yaptığımız için var. Sizler Darıca için bir proje üretimiz veya getirdiniz mi?. Bizlere tuvaletler yapın demekten  başka ne önerdiniz. Borç yiğidin kamcısıdır. Bizler borcumuzu öderiz” diye konuştu.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki