kar yağışı yeniden başladı

22 Ocak 2016, Cuma - 14:47

Marmara Bölgesi için yapılan uyarının ardından, İstanbul'da beklenen kar yağışı sabah saatlerinde başladı.

AKOM İstanbul'da yoğun kar yağışı beklendiğini ve vatandaşların yaşanacak olumsuzluklara karşı dikkatli olması gerektiğini duyurdu.

Kentin özellikle yüksek yerlerinde etkili olan kar nedeniyle trafikte aksamalar yaşanıyor. Meteorolojiyetkilileri, kar yağışının aralıklarla pazartesi gününe kadar devam etmesinin beklendiğini söyledi.İBB İstanbul`un bugünden itibaren yoğun kar yağışının etkisi altına gireceğinin tahmin edildiğini duyurdu. Yazılı açıklamada şöyle denildi; “Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve AKOM Meteoroloji Birimi`nin hava tahmin verilerine göre İstanbul’un bugün yoğun kar yağışlı havanın etkisi altına girmesi bekleniyor.”

 

KAR KALINLIĞI 25 CM OLABİLİR

Meteorolojik verilere göre İstanbul il genelinde kar kalınlıkları değişik yerlerde 5-25 cm civarı olacağı tahmin ediliyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi şehir hayatının normal seyrinde devam etmesi için Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) ilgili tüm birimlerin katılımıyla alarm devam ediyor.

ZAMAN ZAMAN TİPİ ŞEKLİNDE!

Kar yağışının zaman zamana rüzgarın etkisiyle tipi şeklinde yağacağı tahmin ediliyor. Sürücülerin ve tatile gidecek vatandaşların araç kullanırken takip mesafelerini korumalarını, aşırı hız yapmamaları ve toplu taşım araçlarını kullanmaları önem arz etmektedir.

Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon, İtfaiye, Zabıta, Sağlık Ve Sosyal Hizmetler, Park Bahçe Ve Yeşil Alanlar, Destek Hizmetleri Daire Başkanlıkları, İETT, İSKİ, Atık Yönetimi, Trafik, Kırsal Hizmetler Destek, Veteriner Hizmetleri Müdürlükleri, Beyaz Masa, İSFALT, İGDAŞ, İSBAK, Şehir Hatları, Ulaşım A.Ş., İl Emniyet Müdürlüğü, Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü, BEDAŞ, AYEDAŞ, sorumlu müdürleri AKOM yönetim masasında koordinasyon sağlayacak.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki