Kar, sınavına engel olamadı

24 Ocak 2016, Pazar - 13:35

Emre Karabudak’ı kar engeline takılmadan sınavına yetişti. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, engelli vatandaşların üniversiteye yerleştirme, açık öğretim gibi sınavlara girerken yaşadıkları ulaşım sorunlarına merhem oluyor. Engelli vatandaşlar asansörlü nakil aracı ile evinden alınarak sınav yerlerine ulaştırılıyor. Kocaeli’yi etkisi altına alan kar yağışında açık öğretim sınavına girecek Emre Karabudak da güvenli bir şekilde gideceği yere ulaştırıldı. Karabudak, tekerlekli sandalyenin kolaylıkla girebildiği araç ile sınavın yapılacağı okula yetiştirildi. Karabudak, sınav yerinden alınıp tekrar evlerine kadar götürüldü

EVİNDEN ALINIP SINAV YERİNE ULAŞTIRILDI

Açıköğretim öğrencisi 22 yaşındaki bedensel engelli Emre Karabudak da  hafta sonu yoğun kar nedeni ile sınav yerine gidebilmek için Büyükşehir Belediyesi’ne müracaat etti. Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğü Karabudak’ın talebi üzerine Körfez’deki evinden aldı. Karabudak, Umuttepe Yerleşkesi’ndeki sınav yerine götüren ekipler, sınav bitince tekrar evine güvenli bir şekilde ulaştırdı.

“ALLAH RAZI OLSUN”

Büyükşehir Belediyesi’nin sağladığı bu hizmetin kendisi için çok değerli olduğunu ifade eden Emre Karabudak “Bankacılık ve Sigortacılık açık öğretim öğrencisiyim. Kar yağışı ile birlikte açık öğretim sınavıma geç kalırım korkusu vardı” şeklinde konuştu.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki