Kaplan’dan "rap" şarkılı Dilovası protestosu

11 Mart 2015, Çarşamba - 20:10

CHP Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan düzenlediği basın toplantısında Dilovası’nda ölen 3 kişiden birinin kanserden öldüğünü vurguladı. Basın toplantısına katılan Ramazan Akpınar çevre kirliliğine dikkati çekmek için bestelediği "rap" türündeki şarkısını seslendirdi.

 

 

CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan Dilovası’nda yaşanan çevre kirliği ve kirliliğin neden olduğu sorunları meclis gündemine taşıdı. TBMM’de basın toplantısı düzenleyen Kaplan, Dilovası Kurucu Belediye Başkanı Ercan Dalkılıç ve 26 yaşındaki fabrika işçisi ve müzisyen Ramazan Akpınar ile düzenlediği basın toplantısında bölgede çevre kirliliğinin giderek arttığına işaret etti.

 

DİLOVASI GÖZDEN ÇIKARILMIŞ

TÜİK verilerine göre, Türkiye'de kanser vakasından ölüm oranının yüzde 21, Kocaeli'nde bu oranın yüzde 26, Dilovası'nda ise yüzde 33 olduğunu aktaran Kaplan, "Anlaşılan o ki hükümet ve devlet yetkilileri Dilovası'nı gözden çıkarmışlar. Halkı kanserle, çevre kirliliğiyle başbaşa bırakmışlar" dedi. Sanayileşmenin karşısında olmadıklarını ancak çevrenin ve yaşam hakkının korunması gerektiğini vurgulayan Kaplan, "Eğer yetkililer Dilovası halkını buradan göçe zorlamayı düşünüyorlarsa, onların yaşam haklarını ellerinden alacaklarsa buna karar vermeleri lazım.

 

İNSAN YAŞAMINDAN DEĞERLİ DEĞİL

Sanayi Türkiye için gerekli ama sürdürülebilir sanayi önemlidir. İnsan yaşamından, doğadan daha önemli olan bir sanayi olamaz. Hiçbir şey insan yaşamından daha değerli değildir" değerlendirmesinde bulundu. Bölgede çevre kirliliğini dikkati çekmek için her yolu denediklerini ve protestolarını sürdüreceklerini belirten Kaplan, Dilovası'nda doğup büyüyen ve çevresinde çok sayıda kişi çevre kirliliği nedeniyle sağlık sorunları yaşayan Ramazan Akpınar'ın da rap türündeki şarkıları ile bu soruna dikkati çekemeye çalıştığını anlattı

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki