Kalpazan çetesi çökertildi

15 Mayıs 2015, Cuma - 19:58

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi tarafından, kalpazan çetesine yönelik olarak Kocaeli merkezli 9 ilde düzenlenen, Kocaeli operasyonda 61 kişi gözaltına alındı

Edinilen bilgilere ve iddialara göre; Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi tarafında alınan duyum ve yapılan istihbari çalışmalar sonucu, bazı şahısların örgütlü olarak sahte Türk Lirası ve ABD doları yaparak piyasaya sürdüklerine dair duyumlara ulaştı. Yaklaşık olarak 3 ay süren takip sonucu 12 Mayıs günü Kocaeli, İstanbul, Bursa, Kastamonu, Samsun, Adana, Hatay, Diyarbakır ce Mardin’de eş zamanlı operasyon düzenledi.

 

61 KİŞİGÖZALTINA ALINDI
Operasyonlarda 61 kişi gözaltına alındı. Ayrıca 1 milyon 177 bin 520 lira sahte Türk lirası ve 79 bin 100 dolar değerinde 791 adet sahte Amerikan doları ele geçirildi. Şahısların ikametlerinde bulunan ve sahte pra yapımında kullanılan 1 bilgisayar, 2 adet yazıcı 27 adet hologram,1 adet kağıt kesme makası,8 adet mühür, 600 adet sahte pasaport kağıdı, 2 bin adet eksoz emisyon ruhsatı, 11 adet çek, 7 adet diploma, 2 adet sahte kimlik, 1 adet sahte ehliyet,2 adet tapu senedi, 9 adet trafik tescil belgesine el konuldu.

 

34 KİŞİ ADLİYEYESEVK EDİLDİ
Yaklaşık 500 polis ile düzenlenen operasyon sonucunda gözaltına alınan şahıslar suçişlemek amacıyla örgüt kurmak, örgüte üye olmak ve parada sahtecilik iddiaları ile işlem gördü. İfadeleri alınan şahıslardan adliyeye sevk edilen 34 kişiden15’i tutuklandı. 19 kişinin ise adliyedeki işlemleri sürüyor.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki