~~Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor’un başarılı Hcisi Mert Özgür Altun Türkiye Şampiyonası’ndan Amerika bileti ile döndü.
Ankara’da Atatürk Kapalı Spor Salonunda yapılan Yıldızlar ve 15 Yaş Altı Türkiye H Şampiyonası 37 ilden 223 erkek sporcunun katılımı ile gerçekleştirildi. Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor’u temsilen yarışmaya katılan Mert Özgür Altun şampiyonadan bronz madalya ile döndü. Altun, bu başarısı ile Amerika’nın Las Vegas şehrinde yapılacak olan Dünya Yıldızlar H Şampiyonası’nda mücadele etme hakkı da elde etti.
TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ OLDU
37 ilden 223 erkek sporcu katılımıyla yapılan Yıldızlar ve 15 Yaş Altı Türkiye H Şampiyonasında 81 kg’da mücadele eden Büyükşehir Kağıtsporlu Mert Özgür Altun başarılı kaldırışlar yaptı. Mavi beyazlı sporcu, koparmada 125 Kg, silkmede 145 Kg ve genel toplamda 270 Kg kaldırarak kendi kilosunda Türkiye üçüncüsü oldu.
MİLLİ TAKIMI YURT DIŞINDA TEMSİL EDECEK
Mavi Beyazlı sporcu Türkiye’de yapmış olduğu dereceden dolayı yurtdışında gerçekleşecek yarışmalarda Milli Takım adına ağırlık kaldıracak. Mert, Milli formayla ilk olarak 08-15 Mart 2019 tarihleri arasında Amerika’nın Las Vegas şehrinde yapılacak olan Dünya Yıldızlar H Şampiyonasına katılmayı hak kazandı.