Kafkas Halk Dansları Gecesi ‘Amra’ ile esti

Kafkas Halk Dansları Gecesi ‘Amra’ ile esti
07 Haziran 2016, Salı - 13:55

Genel Sanat Yönetmenliği ve Başkanlığını İlker Yar'ın hazırlamış olduğu Amra Kafkas Halk Dansları Topluluğu muhteşem folklor gösterileriyle seyircileri coşturdu.

Kocaeli Amra Kafkas Halk Dansları Gençlik Spor Kulübü’nün ‘Kafkas Rüzgârı’ etkinliği yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen geceye kulüp başkanı İlker Yar ve yönetim kurulu üyeleri ev sahipliği yaptı.

PROTOKOL İLGİ GÖSTERDİ

Davetliler arasında kızının da yer aldığı ekibi izlemeye gelen İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ve ailesi,  Abhaz Dernekleri Federasyon Başkan Yardımcısı Başnuh Sakarya, Abhaz Derneği yönetim kurulu üyeleri, Kocaeli Abhaz Derneği Başkanı Hasan Konca, Kocaeli Kafkas Derneği Başkanı Erdal Çatan gecede hazır bulundular.

EKİPLERİN OYUNLARI BEĞENİ TOPLADI

İzleyicilerin yoğun katılımın olduğu gecede Amra Kafkas Halk Dansları Topluluğu; Leperuj, Koçarina, Gorski, Tepeças, Wig, Qafe, Apsnı, Çeçen, Avar dansları ile minikler, yıldızlar, hobi gurubu, Cahit Elginkan Anadolu Lisesi Halk Dansları Topluluğu da birbirinden güzel gösterilerini sundu.

ÜRDÜN KRALI’NA GÖSTERİ YAPMIŞ

Daha önce Ürdün Kralına karşı sahnede gösteri yapan kama ustası Metin Baybora’nın kamalarla yaptığı tehlikeli ve ilginç gösterisi geceye renk kattı. Yoğun kalabalığın olduğu geceyi izleyenler coşkulu ve keyifle izlendiği gecede Amra izleyenleri büyüledi. Sunuculuklarını Şule Kesik ve Enes Akman’ın gerçekleştirdiği gecede ilgiyle izlenen Kafkas oyunları izleyiciler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı. Geç saatlere kadar süren Amra Kafkas Halk Dansları Gecesi’nde heyecan dorukta yaşandı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki