Kadın Olarak Susmayacağız

Kocaeli Kadın Platformu üyeleri, kadına yönelik şiddet ve kadınların geri plana itilmesine tepki göstermek amacıyla düzenledikleri basın açıklamasında kadın olarak susmayacaklarını söyledi.
02 Ağustos 2015, Pazar - 13:23

Kocaeli Kadın Platformu, son dönemlerde artan kadına yönelik şiddeti protesto etmek için basın açıklaması düzenledi. Silahların susması için, tef, düdük ve alkış sesleriyle Belediye İş Hanı önünde düzenlenen basın açıklamasına barış çağrısı yaparak başlayan Tüm Bel-Sen Eğitim Sekreteri Fadime Günsel, barış çağrısı yaptığı açıklamada “Biz kadın olarak susmayacağız. Barış için ses çıkarıyoruz” dedi.

 

HAYKIRMAK İÇİN ALANLARDAYIZ
Türkiye’nin pek çok ilinden gelen kadınlar olarak haklarını her zaman savunacaklarını belirten Günsel, “Halklarını birbirine düşürmeye yönelik pervasız açıklamalarla yaşamı, doğayı, canlı ne varsa hiçe sayıp ölümden, yok etmekten yasa savaş çığırtkanlığı yapanlara ve onların savaş ortamına sırtlarını dayayarak siyasi rant elde etme planlarına karşı barışın sesini yükseltmek, her ne olursa olsun silahların susması ve barış için ısrar ettiğimizi bir kez daha haykırmak için alanlardayız” diye konuştu.

 

BARIŞ İÇİN
Biz kadın olarak susmayacaklarını dile getiren Günsel, “Barış için ses çıkarıyoruz. Barışa ihtiyacımız var, çünkü bugün evde, işte, sokakta maruz kaldığımız erkek şiddeti savaş ikliminde artacak. Biz kadınlar hayatımıza barış dili egemen olsun diyor, barışta ısrar ediyoruz. Çünkü bizler savaşın getireceği işsizlik, yoksulluk, yoksunluk ve belirsizlikle en başta yüz yüze gelmek zorunda olanlarız. Susmuyoruz ve susmayacağız” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki