“KADIN MUHTARLAR, CUMHURİYETİMİZİN KAZANIMIDIR”

11 Eylül 2015, Cuma - 21:55

Komşu ülke Irak’ta kaçırılan Türk işçileri için gönderilen heyette temaslarını tamamlayan, kurulan ilk iletişimde heyete başkanlık eden CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, kentimize dönüşünün ardından ayağının tozuyla örgüt yöneticileriyle birlikte Derince ilçemizde bir dizi ziyaretlerde bulundu.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından, Irak’ta kaçırılan Türk işçiler için görevlendirilen Tarhan, yurda ayak bastığı gibi soluğu parti yöneticileriyle birlikte Derince’de aldı.

DERİNCE’DE SERİ ZİYARETLER

Irak’taki bölgesel görevinin ardından kentimize dönen CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan ayağının tozuyla Derince ilçemizde bir dizi ziyaretlerde bulundu.İl ve ilçe örgüt yöneticileri ile birlikte Derince Yenikent Mahallesi Muhtarı Asuman Ekerer’i ziyaret eden Tarhan ardından ilçenin asırlık çınarlarından olan Alime Öktem’i evinde ziyaret etti.

MUHTAR VE ASIRLIK ÇINARA ZİYARET

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan ilk olarak, İl Başkanı Cihat Altunyuva, Derince İlçe Başkanı Nihat Değer ve Derince İlçe Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya ile birlikte Yenikent Mahallesi Muhtarı Asuman Ekerer’i muhtarlık hizmet binasında ziyaret etti. Tarhan ve beraberindekilerin bir sonraki durağı ise Derince’nin asırlık çınarlarından olan Alime Öktem’e ev ziyareti oldu.

MUHTARLAR AYNI ZAMANDA CUMHURBAŞKANIDIR

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Yenikent Mahallesi Muhtarı Ekerer, “Sayın vekilimize ve CHP temsilcilerine ziyaretten ötürü teşekkür ederiz” diyerek sözlerini tamamladı. Kocaeli Milletvekili Tarhan ise, “muhtarlar mahallelerimizin cumhurbaşkanlarıdır. Hele ki bir hanımefendiyi muhtar olarak görmek, cumhuriyetimizin ve demokrasimizin önemli bir kazanımıdır” diyerek sözlerini tamamladı.

ALİME TEYZENİN İKTİDAR İSTEĞİ

Tarhan, muhtar ziyaretinin ardından bu kez de Derince’nin asırlık çınarlarından, uzun yıllardır tanıdığı Alime Öktem’i evinde ziyaret etti. Öktem’e bir isteği olup, olmadığı soran Tarhan’a asırlık çınarın yanıtı ise, “1 Kasım’da iktidar olmanızı istiyorum” oldu. 84 yaşındaki Alime Öktem teyzenin hayır dualarını alan Tarhan, Öktem’e sağlıklı, uzun ömürler dileyerek, çalışmalarını gün boyunca aralıksız sürdürdü.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki