Kadın Güçlüyse Devlet Güçlüdür

Kadın Güçlüyse Devlet Güçlüdür
11 Mart 2016, Cuma - 15:19

Darıca Sanayici ve İşadamları Derneği tarafından düzenlenen panelde konuşan Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, “ Eğer bir ülkede engelli, çocuk ve en önemlisi kadın güçlüyse, sorunu yoksa mutluysa devlet çok güçlüdür.”dedi.

DASİAD tarafından düzenlenen panelin diğer konukları ise Darıca Yaşlılar Derneği Başkanı Kudret Sekban ve Yönetimi, Bayramoğlu Ada İdare Bakım A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Metin İnan, Piri Reis Mahalle Muhtarı Fuat Yaşar ve mahallenin kadın sakinleri oldu. Panele ev sahipliği yapan DASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdinçer, “Ülkemizde kadın vali sayısı sadece 1. Milletvekili sayısı geçen dönemlere göre daha da düştü. Belediye Meclis Üye sayı oranı yüzde 2 seviyesinde. Ben zamanında politika içinde de bulundum. Eğer siyasetin içindeyseniz ve yanınızda kadın varsa rahatlıkla onlara güvenebilirsiniz. Kadının olduğu yerde güven ve başarı vardır. ”dedi. Bu panelleri devam edeceklerini de sözlerine ekleyen Özdinçer, Piri Reis Mahallesi’nden başlanmasının anlamının kendileri için çok özel olduğunu ve devamında tüm hallerde devam edeceklerini belirtti. Protokol konuşmalarının ardından yaşam koçu Aliye Horoz Ürpekli mahalle kadın sakinleri ile bir söyleşi gerçekleştirdi.

MAHALLEDE ETKİNLİKLER VAR

Piri Reis Mahalle Muhtarı Fuat Yaşar program öncesi gazetemize bazı açıklamalarda bulundu. Mahalledeki kültür evinde iğne oyası, dikiş nakış derslerinin verildiği ancak mahalledeki bayanların bunları tam olarak bilmediği için katılım sağlamadıklarının altını çizdi. Kaymakam Karaman, “Bu etkinlikler arasına bilgisayar, yabancı dil, gıda üretimi gibi derslerde eklenebilir. Yeter ki bayanlarımız katılım sağlasınlar ve bunları bizden istesinler.”dedi. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki