Kadın çalışanların hayatını kolaylaştırıyor

Kadın çalışanların hayatını kolaylaştırıyor
29 Haziran 2016, Çarşamba - 17:17

Schneider Electric, "eaSE Her Life - Kadının Hayatını Kolaylaştır" sloganı ile Ülke Başkanı Bora Tuncer liderliğinde başlattığı proje kapsamında Gebze Fabrikası kadın çalışanlarına yönelik bir panel gerçekleştirdi.

 

Etkinlik kapsamında Schneider Electric kadın çalışanları iş hayatındaki kadın algısının yanı sıra anne ve eş olarak zorluklara karşı kariyer gelişiminin nasıl olabileceği konusundaki fikirlerini şirket yönetimine aktardılar. Schneider Electric'in, 23 bin'den fazla erkek çalışanının, Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi BM Kadın tarafından cinsiyet eşitliği için başlatılan dayanışma hareketi olan #HeForShe çevrimiçi dilekçesini imzalamasının ardından, Schneider Electric Türkiye'nin "eaSE Her Life" (Kadının Hayatını Kolaylaştır) sloganıyla, şirket bünyesinde başlattığı girişim kapsamında etkinlikler devam ediyor.

GEBZE TRAFO FABRİKASI

Bu kapsamda 15 Haziran 2016 tarihinde Schneider Electric Gebze Trafo Fabrikası'nda bir etkinlik düzenlendi. Etkinlik kapsamında yapılan panele katılan Fabrika Direktörü Alexandre Bakic, Türkiye'de çalışan kadın olmanın büyük bir özveri, cesaret ve çaba gerektirdiğini belirtirken, "Kadın çalışanlarımız sahip olduğu pozitif özellikleriyle çalışma hayatına çok önemli katkılarda bulunuyor. Gönül istiyor ki önümüzdeki dönemlerde fabrikamızda çalışan kadın sayısı daha da artsın ve bu salonu daha fazla kadın çalışan ile dolduralım. Bunu gönülden destekliyorum"dedi.

ERKEK ÇALIŞANLAR ÖNCÜ 

Erkek çalışanların katkıda bulunduğu cinsiyet eşitliği dayanışma hareketi #HeForShe kapsamında gerçekleştirilen eaSE Her Life – Kadının Hayatını Kolaylaştır girişiminde de Schneider Electric Türkiye'nin erkek çalışanları öncü rol oynuyor. Schneider Electric Gebze Trafo Fabrikası İnsan Kaynakları Müdürü Ayşe Süel'in moderatörlüğünde gerçekleştirilen panele konuşmacı olarak Teklif Hazırlama Departman Müdürü Seyfi Özcan, Proje Yönetimi ve Dizayn Departman Müdürü Umut Yıldırım, Satınalma Departman Müdürü Hakan Erhan ve Tedarik Zinciri Departman Müdürü Serkan Balta katıldı. Panele konuşmacı olarak katılan ve eaSE Her Life – Kadının Hayatını Kolaylaştır girişimine destek veren erkek yöneticiler, özellikle Türkiye'de kadınların çalışma hayatı içinde yer almalarının çok önemli olduğu ve bunun aynı zamanda Türkiye'nin sosyo-ekonomik gelişimine büyük katkılar sağlayacağını belirttiler.
Schneider Electric Türkiye İK ekibi "eaSE Her Life – Kadının Hayatını Kolaylaştır" girişimi kapsamında etkinliklere 2016 yılı boyunca devam edecek.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki