Kadıllı’da 500 fidan toprakla buluştu

Kadıllı’da 500 fidan toprakla buluştu
10 Nisan 2016, Pazar - 11:47

Gebze Belediyesi sanayici işbirliğiyle Kadıllı İlkokulu bahçesine 500 fidan dikildi

Öğrenciler kiraz, şeftali, vişne ve erik ağaçlarıyla büyüyecek. Gebze’de geleneksel ağaçlandırma bayramı Kadıllı Mahallesi’nde düzenlenen geniş katılımla kutlandı. Kadıllı İlkokulu bahçesinde düzenlenen fidan dikim törenine Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ve eşi Ragibe Köşker, AK Parti Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba, belediye başkan yardımcıları Nilay Ayran ve Engin Güzel, Akfel Endüstri Grup yönetim kurulu üyesi Mubin Karagöz, belediye meclis üyeleri,  AK Parti Gebze ilçe teşkilatı yöneticileri, ilçe gençlik kolları başkanı Ertan Kara, Gebze Muhtarlar Derneği Başkanı Necati Özyurt, STK temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

İLKOKUL ÖĞRENCİLERİ MEYVE AĞAÇLARIYLA BÜYÜYECEK

Törende konuşan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, sanayi şehri Gebze’de ağaçlandırma çalışmalarının büyük önem kazandığını vurguladı. Gebze’de ağaç sevgisini küçük yaşlardan itibaren kazandırmak istediklerini belirten Başkan Köşker, “Meyve bahçeleri projemiz ile çocuklarımız hem ağaç sevgisi kazanacak, hem de yedikleri meyvelerin nasıl büyüdüğünü görecekler. Kadıllı İlkokulu bahçesine diktiğimiz meyve fidanlarını da öğrencilerimize ve öğretmenlerine emanet ediyoruz. Bugün burada toprakla buluşturduğumuz fidanlara gözleri gibi baksınlar” diye konuştu.

KÖŞKER İLKOKULA YARDIM SÖZÜ ALDI

Fidan dikim çalışmalarını Gebze Belediyesi ile birlikte yapan Akfel şirketinin daha önce Gebze’ye bir okul sözü verdiğini hatırlatan Başkan Köşker, törene katılanların huzurunda Akfel yönetim kurulu üyesi Mubin Karagöz’dan Kadıllı İlkokulu’nun malzeme ihtiyaçlarının karşılanması için yardım sözü aldı. Daha sonra kürsüye çıkan Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan, sanayici belediye işbirliğiyle gerçekleştirilen ağaçlandırma çalışmalarından dolayı Başkan Köşker’i ve firma yetkililerini tebrik etti.

Akfel yönetim kurulu üyesi Mubin Karagöz de grup olarak sosyal sorumluluk kapsamında katıldıkları bu tür etkinlik ve hizmetlere önümüzdeki günlerde de devam edeceklerini kaydetti. Tören folklör gösterilerinin ardından dört dönümlük okul bahçesine 500 fidan dikimiyle sona erdi.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki