KADER, terörü lanetledi

KADER, terörü lanetledi
25 Ekim 2015, Pazar - 20:18

Kısa adı KADER olan Kocaeli Artvin Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mikail Kalyoncu, Türklerin ve Kürtlerin kardeş olduğunu söyleyerek terörü tepki gösterdi.

Kocaeli Artvin Kültür ve Dayanışma Derneği (KADER) Teona Otel’de düzenlediği yönetim kurulu toplantısında terörü lanetledi. Dernek başkanı Mikail Kalyoncu toplantı sonrasında düzenlediği basın toplantısında özetle şunları söyledi; Türkiyemiz Asya  Avrupa ve Afrika kıtalarının birleştiği bir köprü durumundadır. Jeopolitik ve jeostratejik konuma sahip büyük ve lider bir ülkeyiz. Bizim bu yükselişimizi çekemeyen dış güçler ülkemizi taşeron bularak bu kardeşliği birlik ve beraberliğimizi bozarak böl parçala yut mantığıyla terör estirmeye çalışıyorlar. Şunu çok iyi biliyoruz ki PKK bir terör örgütüdür. Yıllardır Kürt kardeşlerimizle aynı mahallede aynı ilde beraber ticaret yapmışız. Dostluklar kurmuşuz ve kendi aramızda hiçbir sıkıntı olmamıştır.

 

ALLAH, BU TERÖRİSTLERİ ISLAH ETSİN
Yıllardır çeşitli etnik gruplarla beraber yaşamaktayız. Kız alıp kız vermekteyiz. Bunun en güzel örneği Artvinimizdir. Dört etnik grubun yaşadığı Gürcüsüyle, Lazıyla, Hemşiniyle Türküyle kardeşçe yaşamaktayız. Birlik, beraberlik, kardeşlik ve barış isteyen herkes “Artvin”i örnek alabilir. Sıkıntılı bir süreçten geçen ülkemiz, bu kardeşlik bağıyla, imanıyla, ahlakıyla ve en önemlisi birbirimizi severek, kucaklayarak tek vücut olmaya her zamankinden daha fazla önem vermeliyiz. An bir ve beraber olma anıdır. Vakit kardeşlik vaktidir. Ülkemizde devam eden bu istikrarı ziyadesiyle korum zamanıdır. Bu duygularla biz Artvinliler olarak terörü lanetliyoruz. Allah, bu teröristleri ıslah etsin, ıslahları mümkün değilse kahrüperişan etsin, köklerini kurutsun, biçare eylesin ve yok etsin”

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki