Kaçak yapıya izin yok

Başkanlar muhtarlarla buluştu. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Gebzeli muhtarlarla bir araya geldi. Yapılan düzenlemeyle köy statüsü yerine mahalle statüsü kazanan Gebze köylerinin muhtarlarını Mollafenari’de bulunan Doğa Çiftliği’nde düzenlenen kahvaltıda ağırlayan Başkan Karaosmanoğlu ve Başkan Köşker’e AK Parti Gebze İlçe Başkanı Cemalettin Kaflı, büyükşehir belediyesi bürokratları, Gebze Belediyesi başkan yardımcıları Engin Gü
04 Mayıs 2014, Pazar - 18:34

 

KÖŞKER: KAÇAK YAPIYA İZİN YOK

Toplantıda kısa bir konuşma yapan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Gebze’nin tümünde muhtarlarla işbirliği ve uyum içerisinde hizmet ürettiklerini belirtti. Mahalle statüsü kazanan köylerin de hizmetlerden eşit oranda alabilmesi için büyükşehir belediyesiyle işbirliği halinde çalışmalara ara vermeden devam edeceklerini dile getiren Başkan Köşker, “Köy statüsünden mahalle statüsüne dönüşen bölgelerimize ilişkin plan çalışmalarımızı yaptık. Askıda olan planlara itiraz süresi 4 Mayıs’ta sona eriyor. Kaçak yapılaşmayla mücadelede muhtarlarımıza da önemli sorumluluklar düşüyor. Kaçak yapılaşmaya karşı ciddi çalışmalarımız olacak. Kaçak yapıya el birliğiyle izin vermeyelim” dedi.

KARAOSMANOĞLU: GÖZÜMÜZ KULAĞIMIZSINIZ

Başkan Köşker’in ardından muhtarlara hitaben bir konuşma yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Yeni yasayla köylerimiz 30 Nisan’dan itibaren köy statüsünden çıkarak mahalle statüsü kazandı. Taşınmazlar yasa gereği belediyelerimize bağlandı. Geçiş sürecinde ufak tefek sıkıntılar yaşanabilir. Hepimiz siyasi kimliğimizi bir kenara bırakarak halkımıza hizmet edeceğiz. Sizler bizim gözümüz kulağımız olacaksınız. Vatandaşlarımıza birlikte hizmet edeceğiz” şeklinde ifadeler kullandı. Başkanların konuşmalarının ardından, bürokratlar tarafından köylerde yapılacak çalışmalara ilişkin sunum yapıldı, bilgi verildi. Toplantı, hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki