Jandarmanın özel ekibi olayı araştırıyor

06 Mayıs 2015, Çarşamba - 22:34

 

 

 

Geçtiğimiz 1 Mayıs günü Gebze Tavşanlı Köyü hafriyat döküm alanında bulunan insan cesedinin kimliğini bulmak için çalışmalar sürüyor

 

Gebze İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından kurulan özel bir ekip söz konusu cesedin kime ait olduğunu bulmak için titiz ve detaylı bir çalışma yürütüyor. Belden aşağısı bulunmayan ve iskelet halindeki cesedin 3,5 aylık olduğu tahmin edilirken İstanbul Adli Tıp Kurumu’nda çalışmalar yapılıyor.

 

KAYIP ŞAHISLARA BAKILIYOR

Öte yandan Jandarma ekiplerinin son dönemlerde kayıp insanlar üzerin de bir takım çalışmalar yaptığı ifade edildi. Jandarmanın kayıplar üzerinden giderek kayıp yakınlarından talep durumunda alınacak DNA testi ile cesetten alınan DNA testi örneklerinin karşılaştırılacak. Test sonuçlarında yakınlık durumu üzerinde çalışma yapılacağı bildirildi.

 

HARFİYAT DÖKEN KAMYONLAR İNCELENİYOR

Ayrıca bulunan insan cesetinin 1,75 boylarında olduğu ve erkek olabilme ihtimalin değerlendirildiği bildirildi. Öte yandan cesedin bulunduğu yere son hafriyat döken kamyonlarında listesinin çıkarılmaya çalışıldığı bu yolla da cesedin nereden getirildiği üzerine bilgi edinilmesi amaçlanıyor.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki