İzmit’in Kurtuluşu’na şanlı kutlama

29 Haziran 2015, Pazartesi - 01:27

 

İzmit’in kurtuluşunun 94. yıldönümü İzmit Belediyesi ve İzmit Kaymakamlığı tarafından organize edilen bir dizi etkinlik ile kutlandı

AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysel Demirtaş ve pek çok vatandaşın katılımıyla BELSA Plaza önünden başlayan yürüyüş Marina’da son buldu.

DUYARSIZ KALMIYORUZ

Açılış konuşmasını yapan Başkan Doğan, “Bugün bizim için çok önemli bir gün. Vatan toprağının her bir zerresi Türk milleti için vatandır ve o derece öneme sahiptir. Geçmişi bilmesek geleceğimizi göremeyiz. Bu kurtuluş günü bizim için çok şey ifade ediyor. Şehidimize gazimize ve onlarla birlikte olan mücadelenin anlamını taşıyan olaylara duyarsız kalmıyoruz. Bugün kurtuluş günümüzü çok daha güçlü kutlamak istedik. Bunun için SOLOTÜRK’ün gösterisini planladık” ifadelerini kullandı.

RAHMETLE ANIYORUZ

Ardından konuşan İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğu, “İnanıyorum bizlerin yüreklerinde birlik beraberlik bu meydanda olduğu gibi devam ettikçe, yeryüzü kaldığı müddetçe bağımsızlığımızdan asla ödün vermeyeceğiz. Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve milletle anıyorum. Sizlere bu güzel günde birlikte olduğumuz için saygılarımı arz ediyorum” diye konuştu.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki