İzmit Belediyesi Encümen toplantısında metruk yapıların yıkılması ve kaçak inşaat yapan vatandaşlara cezalar verilmesi kararlaştırıldı

 İzmit Belediyesi Encümen toplantısında 48 madde karara bağlandı. Encümen toplantısına İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet başkanlık yaptı. İzmit Belediyesi encümen toplantılarını sürdürüyor. 48 gündem maddesi için toplanan encümen üyeleri İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, Emlak ve İstimlak Müdürlüğü ile Yapı Konut Müdürlüğünün kararlarını imzaya döktü.


YENİ SÖZLEŞME İMZALANACAK
İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün gündem maddelerinde Deretepe Mahallesi’nde 154 ada 3-4-5 nolu parsellerin tevhidine onay verildi.  Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün gündem maddelerinden olan Kozluk Mahallesi’ndeki Heykel taksi durağı kira sözleşmesinin feshedildi. Taksi durağı ile yeni sözleşme imzalanacak. 


YIKIM KARARLARI
Yenidoğan Mahallesi’ndeki istinat duvarının yıkılmasına karar verildi. Yenimahalle’de bulunan 2 kaçak inşaata para cezası verilmesi de toplantıda karara bağlandı. Bağlıca Mahallesi’nde kaçak samanlık ve ahır inşa eden bir vatandaşa ceza verildi. Ambarcı Mahallesi’nde Sami Gündüz adlı vatandaşa verilen para cezası imar barışı çerçevesinde iade edilecek. Gökçeören Mahallesi’nde 3, Ambarcı Mahallesi’nde de 1 metruk yapı yıkılacak.  Kabaoğlu’nda cami lojmanı olarak kullanılan bir alan yıkılmasına karar verildi. Başaran Camii’nin eski cami binasının yıkılması kararlaştırıldı. Ambarcı’da da eski okul binası yıkılacak.