İzciler Gaziler Dağı’nda Buluştu

21 Ekim 2015, Çarşamba - 15:42

Gebze İlim Kültür ve Çevre Derneği yeni bir kampa Gaziler Dağı’nda imza attı.

Gençlik Komisyonu Başkanı Safa Tonyalı eğitim faaliyetlerine yüzme, karate, Arapça ve İngilizce’nin de ekleneceğini söyledi. Gebze İlim Kültür ve Çevre Derneği (İLK-ÇEV) üyesi izciler Gaziler Dağı’ndaki kampta bir araya geldi. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 2014 yılı gençlik projeleri destek programı kapsamındaki, “Sanayi bölgesi Gebze’de çocuklar izcilikle tanışıyor” projesi kapsamında gerçekleşen kamp hayli verimli geçti. İzcilik ve gençlik faaliyetleri ile adından sıklıkla söz ettiren İLK-ÇEV, Çanakkale Milli Bilinç, Sarısu, Kartepe, Ayazpınar ve Ümraniye izci kamplarının ardından yeni bir kampa daha imza attı.

YOĞUN KATILIMLI PROGRAM

Kampa iki oymakbaşı, beş izci lideri ve 30 izci katıldı. Hayli renkli görüntülere sahne olan Gaziler Dağı’ndaki izci kampında izcilik oyunları, doğa yürüyüşleri, keman ve def dinletisi, teftiş, tören, izcilik ve istasyon çalışmaları, yarışmalar, çevre temizliği, çadır hayatı idame eğitimi, okçuluk talimi, bisiklet turu gibi etkinlikler gerçekleşti. Kamp ateşine ise izcilerle birlikte minik izci adayları ve aileleri de katıldı. Kamp Darıca sahilindeki kahvaltı ve toplu fotoğraf çekilmesi ile sona erdi.

İLK-ÇEV PROGRAMLARI ZENGİNLEŞİYOR

İLK-ÇEV Gençlik Komisyonu Başkanı Safa Tonyalı, Gaziler Dağı’ndaki kampın eğitici ve verimli geçtiğini, izcilerin birçok spor etkinliğini yapma fırsatı bulduğunu kaydetti. Tonyalı bu yılki faaliyetlerine yüzme, karate, Arapça ve İngilizce eğitimlerinin de ekleneceğini belirtip kampa katılan izcilere ve izci liderlerine teşekkür etti. Gençlere ise etkinliklerine katılma çağrısında bulundu.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki