İZAYDAŞ’ta ücretlere yüzde 20 zam isteniyor

10 Şubat 2016, Çarşamba - 13:42

TES-İŞ Sendikası ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden İZAYDAŞ, toplu sözleşme görüşmelerine başladı. Sendika ücretlerde % 20, sosyal haklarda % 25 artış talep ediyor.

TES-İŞ Sendikası, örgütlü olduğu İZAYDAŞ’ ta 5. dönem toplu iş sözleşmesi görüşmelerine başladı. TES – İŞ Genel Başkanı Mustafa Şahin, Genel Sekreter Rıfat Pakkan, Genel Mali Sekreter Sedat Çokol, Adapazarı Şube Başkanı İrfan Kabaloğlu ve yönetim kurulu üyeleri, D.S.İ. 15. Bölge Müdürlüğü işyeri baştemsilci Rasim Özdil, İZGAZ işyeri baş temsilci Şenol Seymen, İZAYDAŞ delegeleri ile İZAYDAŞ’ı temsilen Genel Müdür Muhammet Saraç, Genel Müdür Yardımcısı Bayram Karakuş, Mali ve İdari İşler Müdürü Savaş Akpolat ve çok sayıda İZAYDAŞ çalışanlarının hazır bulunduğu toplantıda, işveren temsilcisi olarak YERELSEN Genel Sekreteri Av. Mümtaz Uzun, Hasan Tenlik ve Murat Aslan katıldı.

YÜZDE 25 ZAM İSTİYOR

YERELSEN ve İZAYDAŞ’ ın üst düzeyde temsil edildiği ilk toplantı İZAYDAŞ Genel Müdürlüğü’nde yapıldı. TES-İŞ Sendikası, bu sözleşmede skala ayarlaması, ücretlerde % 20, sosyal haklarda % 25 artış talep etti 

BEŞİNCİ DÖNEM

Toplantı, İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç’ın konuşmasıyla başladı. Katılımcıları selamladıktan sonra, beşinci dönem toplu iş sözleşmesi açılış görüşmelerinin her iki tarafa da hayırlı olacak şekilde sonuçlanmasını temenni ettiğini ifade eden Muhammet Saraç, “Her iki taraf desek de aslında biz tek tarafız. Buradaki çalışanlarımız TES-İŞ sendikasının üyesi olmaktan önce bizim çalışma arkadaşlarımızdır” dedi.

ÖRGÜTLÜ TOPLUM

Genel Müdür Saraç sözlerine şöyle devam etti; “Biz kurum olarak da kişisel olarak da örgütlü toplumdan yanayız. Her toplum kesiminin bir şekilde örgütlenip haklarını araması, savunması ve bulunduğu toplum grubunun gelişmesini sağlaması gerekir. Buna kesinlikle inanıyoruz. Örgütlü topluma inanıyoruz ancak, bu örgütlü toplum olması sadece grup dinamiği ile hareket etmeyi gerektirmemektedir. Bunun da arkasında mantıki sebeplerle hareket edilmesi gerekir. Biz şirketin sorumluları olarak sendikamızdan, genel temsilcilerimizden memnunuz. Karşılıklı işbirliği anlayış çerçevesinde çalışıyoruz. Bunu burada kendilerine teşekkür ederek ifade etmek istiyorum ”dedi.

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ

Şube Başkanı İrfan Kabaloğlu da yaptığı konuşmada, “ Sadece sendikamız için değil, insanlar için çok önemli bir işyeri İZAYDAŞ. Doğayı ve çevreyi korumaya önemli katkı sağlıyor. Burada görev yapan arkadaşlar zor şartlarda çalışıyorlar, tehlikeli atıkları bertaraf ediyorlar. İşimizi yapacağız elbette ve işimizi yaparken de iş sağlığı ve güvenliği önlemlerine de diğer yerlerden daha çok dikkat etmek durumundayız.

“SÖZLEŞME MASADA BİTER”

Bundan önceki sözleşmelerimizde Büyükşehir Belediye Başkanımız ve yönetimi ile İZAYDAŞ yönetimi ve YERELSEN Sendikası ile belki çok sıkı müzakereler ettik, ama bütün sözleşmelerimizi masada bitirdik. İZAYDAŞ belediyenin diğer kuruluşlarından farklı bir işyeri. Dolayısıyla buranın şartlarına göre de bir takım düzenlemeler istemek hakkımızdır diye düşünüyorum. Bu anlamda hem sizlere hem de bizlere şimdiden kolay gelsin diyorum. Bu toplu sözleşme inşallah hepimiz için hayırlı olur ve masada biter diye temenni ediyorum ”dedi. Açılış konuşmalarının ardından sendika tarafından sunulan 61 maddelik sözleşme teklif taslağındaki beş maddenin kabul edilmesine, kalan maddelerin ise bir sonraki oturumda yapılmasına karar verildi.Sonraki oturum 17 Şubat 2016 tarihinde 14:00' da İZAYDAŞ Genel Müdürlüğü’nde yapılacak.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki