İSU’nun dev HES ihalesine iki teklif

13 Ekim 2015, Salı - 12:59

İSU Genel Müdürlüğü, Kandıra’da inşa edilecek, ‘Namazgah Barajı HES inşaatının santral ve baraj suyunun çıkış deresi yapım işi ihalesi gerçekleşirken ihaleye iki firma katıldı.Kandıra ilçe merkezi ve sahilleri ile Kandıra, İzmit ve Derince ilçelerine bağlı 259 köy ve mahallenin içme suyu ihtiyacını karşılayacak olan Namazgah Barajı HES inşaatı sürecinde İSU ihalelerine devam ediyor. Namazgah Barajı’nın santral ve baraj suyunun çıkış deresi yapım işi ihalesi İSU ihale salonunda gerçekleştirildi. İSU Genel Müdür Yardımcısı Alaeddin Alkaç başkanlığında gerçekleştirilen ihaleye iki firma katıldı.

5 AYDA BİTİRİLECEK

İhaleye açılan yapım işinin 5 ayda tamamlanması planlanırken yaklaşık maliyeti 5 milyon 274 bin 221 lira 6 kuruş olarak açıklandı. İhaleye katılan Kanık İnşaat Ltd. Şti. 4 milyon 91 bin TL, Akova Altyapı İnş. Müh. San. ve Tic. Ltd. Şti. Ercan Şentürk Müh. İnş İş Ortaklığı firması ise 4 milyon 879 bin 955 TL teklif verdi.

İÇME SUYU VE ELEKTRİK ÜRETİMİ

Aktif hacmi 25 milyon metreküp olacak Namazgah Barajı, Kandıra İlçesinin 4 kilometre güneybatısında, Kabaağaç köyünün güney doğusunda yapılacak. Barajdan içme suyunun yanı sıra, taşkın koruma sağlanacak ve elektrik üretimi de yapılacak. Barajdan alınan su 12 kilometre uzunluğunda terfi sistemi ile Dudutepe’de bulunan İçme suyu Arıtma Tesisi’ne bağlanılacak. Buradan arıtılacak su ile bölgenin bol ve düzenli içme suyu ihtiyacı karşılanacak.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki