İstifa etmek particiliğe yakışmaz

05 Ocak 2016, Salı - 12:51

 

Kurultay delegesi vermediği 4 ilçenin yönetimlerinin istifa edeceği iddialarına cevap veren Sarıbay, “istifa edeceklerini sanmıyorum. Edecek olan da varsa ikna etmeye çalışırım. . Yapacaklarsa da particiliğe yakışmaz” dedi.CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, yılın ilk basın toplantısını düzenleyerek basın mensupları ile bir araya geldi. İl binasında düzenlenen toplantıda kongrenin değerlendirmesini yaptı. Kurultay delegesi vermediği 4(özellikle Kandıra, Karamürsel, Dilovası) ilçenin yönetimlerinin istifa edeceği iddialarına cevap veren Sarıbay, “İstifa edecek varsa kendilerini ikna etmek isterim. İlçelerinde kurultay delegesi olmayınca dünyanın sonu gelmiyor. Bunu büyütmenin bir alemi yok. İstifa eden olursa etme yapma deriz. Bu parti ben olmasam da var, ilçe başkanı olmasa da var ilçe yöneticisi olmasa da var olmaya devam edecektir.  Ben istifa edeceklerini sanmıyorum. Yapacaklarsa da particiliğe yakışmaz” şeklinde konuştu.

PARTİLİ SAHİP ÇIKTI
Tüm Türkiye’nin yeni yılını kutlayarak açıklamasına başlayan Sarıbay, “ Genellikle il kongresinin başından sonuna kadar götürülüşü çokta kötü değildi. Bazı tatsız olaylar öne çıkartıldı. Çarşaf liste konusu öne çıkartıldı. Kongrede kimse kimseye vurmadı ve hakaret etmedi. Partili partisine sahip çıktı. Biz bu enerjiyi dışa dönüş olarak yansıtamadık. Partinin bu enerjisini halkımıza dokunacak tarzda yönlendireceğiz. 

YOLUN SONU DEĞİL
Kongrede birçok eksikliğimiz vardı. 4 ilçe başkanımızın kurultay delegesi olamaması beni de üzdü. Ben kendilerine 1 hafta öncesinden söylemiştim. Arkadaşlarımı ikna edemedim. 2 yöntemde olabilir. Bütün ilçe başkanlarının kurultay delegesi olmasıydı. 30 delegenin altında olanlara kurultay delegeliği vermedik. Bu bir eksikliktir. Bende bunu kabul ediyorum. Kurultay delegeleri olamadılar diye bu yolun sonu değil. Partinin de sonu değil. Yeni bembeyaz bir sayfa açacağız ve kırgınlıkları gidereceğiz. Art niyetimiz yoktu. 

CANAN ACURMAN İÇİN MUTLUYUM
Ben 2010 yılında tüm ilçe başkanlarımızı kurultay delegesi yazdığım için seçimi kaybettim. 4 başkanı yazmamak hataysa bu hata benim. 1 kadın adayın eksik olduğu hatası var. 20 kurultay delegesi örgütler tarafından belirlendi. Ben de belirlenen listeyi yazdım. Ben 1 kadın delege eksikliğine müdahale edemedim. 2 eksik olacaktı 1 eksik oldu. Hüseyin Acurman yola çıktığım günden itibaren yanımda oldu. Benim olmazsa olmazımdır. Hüseyin fedakarlık yaptı. İstemediği halde eşini listeye yazdırdık. Canan Acurman bu partinin en aktif isimlerinden biridir. Canan Acurman’ı kurultay delegesi yaptığım için çok mutluyum ve pişman da değilim.  
2 GÜN TOPLANTI VAR
Kurultayda bazıları şikayetçi olabilir. Artık bizim kimseye şikayet etme lüksümüz yok. Bu saatten sonra iişimiz şikayetleri gidermektir. Yarın akşamki il yönetim kurulu toplantımızda yeni görevleri belirleyeceğiz. Disiplin kurulu üyelerimiz de toplantıya katılacak onlarla da tanışacağız. Çarşamba akşamı da ilçe başkanlarımız ile bir araya geleceğiz. Kurultaydan sonra bütün gücümüzle seçimi beklemeden halka ulaşmaya çalışacağız. Mazbatamızı yarın saat 14.00’te alacağız” şeklinde konuştu.

İSTİFA EDECEKLERİNİ SANMIYORUM
Kurultay delegesi verilmeyen ilçelerin yönetimlerinin istifa edecekler iddialarına da değinen Sarıbay, “İstifa edecekler varsa kendilerini ikna etmek isterim. İlçelerinde kurultay delegesi olmayınca dünyanın sonu gelmiyor. Bunu büyütmenin bir alemi yok. İstifa eden olursa etme yapma deriz. Bu parti ben olmasam da var,  İlçe başkanı olmasa da var ilçe yöneticisi olmasa da var olmaya devam edecektir.  Ben istifa edeceklerini sanmıyorum. Yapacaklarsa da particiliğe yakışmaz” şeklinde konuştu.

 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki