İşte yeni dönem vekillerimiz

03 Kasım 2015, Salı - 14:27

İşte yeni dönem milletvekillerimizin özgeçmişi...

Kocaeli 11 yeni milletvekilini dün sandık başına giderek belirledi. 2019’a kadar ilimizi TBMM’de temsil edecek vekillerimizi biraz daha yakından tanıyalım. İşte Kocaeli’nin Ankara’da ki temsilcileri ve sözcüleri. Yeni vekillerimize görevlerinde başarılar dilerken, Kocaeli için hizmet dolu bir dönem diliyoruz.

Fikri Işık Kimdir? (AK Parti)

AK Parti 1.sıra adayı Fikri Işık, 13 Eylül 1965 yılında Gümüşhane’ye bağlı Babacan köyünde dünyaya geldi. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi Matematik Öğretmenliği Bölümü mezunudur. Siyaset hayatına başlamadan önce öğretmenlik yapan Fikri Işık, 23. ve 24. Dönemlerde Ak Parti’den Kocaeli Milletvekili olarak seçildi. 31 Ocak 2013 tarihinde TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanlığına seçildi. 5 Aralık 2013 tarihinde yapılan Kabine değişikliğinde Nihat Ergün’ün yerine Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına getirildi. Fikri Işık, evli ve 4 çocuk babasıdır. İyi derece İngilizce ve orta düzeyde Arapça dillerini bilmektedir.

 Radiye Sezer Katırcıoğlu Kimdir? (AK Parti)

AK Parti 2.sıra Milletvekili adayı Radiye Sezer Katırcıoğlu 1965 Malatya doğumludur. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olup, Atılım Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Dalında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 2004 yılında Kocaeli İl Kadın Kollarında siyasete başlayan Katırcıoğlu, 2005 yılından itibaren Genel Merkez Kadın Kollarında MKYK üyesi olarak görevine devam etti. STK ve Aileden Sorumlu Komisyon Başkanlığı görevini yürütmüştür. Çeşitli vakıflarda ve özel liselerde Ebru Sanatı eğitimi vermektedir. Evli ve iki çocuk annesidir. Katırcıoğlu, Türk Diyanet Vakfı KAGEM ve Sosyal Projeler Birimi Uzmanı olarak görev yaptı.

Zeki Aygün Kimdir? (AK Parti)

AK Parti 3.sıra Milletvekili Adayı Zeki Aygün 22 Temmuz 1953 tarihinde Kocaeli’nin Derince ilçesinde doğdu. 1976 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Bölümünden mezun oldu. 1979-1981 yılları arasında serbest elektrik mühendisliği hizmeti verdi. 1981 yılında Ünka İnş. Tes. San. Ve Tic. Ltd. Şirketini kurarak 1981 yılından bugüne şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdürmekte. AK Parti Kocaeli İl Başkan Yardımcılığı ve Kocaeli İl Başkanlığı görevlerini yürüttü.  Bir dönemdir  Kocaeli Milletvekilliği görevini sürdüren  Aygün, Evli ve 3 çocuk babası.

İlyas Şeker Kimdir? (AK Parti)

AK Parti 4.sıra Milletvekili Adayı İlyas Şeker, 30 Mayıs 1960’ta Erzurum Şenkaya’da doğdu. Harita Kadastro Yüksek Mühendisi; Gazi Üniversitesi Tapu Kadastro Meslek Yüksek Okulu ile Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Kadastro Mühendisliği Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını YTÜ’de yaptı. 1978’te Bursa Orhaneli Kadastro Müdürlüğünde göreve başladı. 1984’te Tapu Sicil Müdür Yardımcısı oldu. YTÜ’de mühendis olarak görev yaptı. 1985’te ortağı olduğu Denge Harita Şirketini kurdu. Planlama, imar, altyapı ve kamulaştırma projeleri konularında çalıştı. Kocaeli Büyükşehir ve İzmit Belediyeleri Meclis Üyelikleri ile Büyükşehir Belediye Başkan Vekilliği görevinde bulundu. İmar Komisyonu ve diğer komisyonlarda da görev yaptı. Şeker, AK Parti Kocaeli Milletvekili görevini sürdürmekte.

Mehmet Akif Yılmaz Kimdir? (AK Parti)

AK Parti 5.sıra Milletvekili Adayı  Mehmet Akif Yılmaz, 1975 yılında Ankara'da doğdu. Evli ve içi çocuk babası. Lisans eğitimini Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde yaptı. Yüksek Lisans eğitimini de Sakarya Üniversitesi'nde yaptı. Şu anda Marmara Üniversitesi İslam Tarihi Bölümü'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İzmit Mehmet Ali Paşa Milli Gençlik Vakfı Başkanlığı, Kocaeli MGV İl Yönetici Kurulu üyeliği, Sakarya MGV Üniversite Birim Sorumluluğu, Sakarya İlahiyat Fakültesi Öğrenci Derneği Başkanlığı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü'nde görevler aldı. Sakarya Şehit Abanoz Lisesi, Bekirpaşa Vakıf İlköğretim Okulu ve Başiskele Misak-ı Milli İlköğretim Okulları'nda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği yaptı. 7 Haziran seçimlerinde AK Parti’den Milletvekili adayı gösterildi.

Sami Çakır kimdir? (AK Parti)

1958 yılında Trabzon'un Of ilçesinde doğdu. Evli ve 3 çocuk babası. Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünden 1981 yılında mezun oldu. Siyasete 1973 yılında Milli Selamet Partisi Gençlik Kolları ile başladı. Refah Partisi, MÜSİAD, İlim Yayma Cemiyeti ve ENSAR Vakfı’nda görevler aldı.Albaraka Türk Katılım Bankası'nın Konya, Adana ve Kocaeli Şube Müdürlükleri yaptı. 2011 yılındaki genel seçimlerde 8'inci sıra, 2015 yedi Haziran seçimlerinde 7. sıra, son olarak 1 Kasım seçimlerinde 6. sıradan milletvekili adayı gösterildi. Çakır, dün gerçekleştirilen seçimlerde milletvekili oldu.

Cemil Yaman kimdir? (AK Parti)
1970 yılında Ağrı’ nın Hamur ilçesinde dünyaya gelen Cemil Yaman, 1975 yılında ailesiyle beraber Kocaeli Dilovası ‘na yerleşmiş ve eğitimine burada tamamlamıştır. Fazilet Partisi ile siyaset hayatına atılmış ve Fazilet Partisi Dilovası Belde Teşkilatı Siyasi İşler Başkanlığı görevinde yer almıştır. 1999 yılında Dilovası ‘ndan ayrılarak Gebze Belediyesinde Kültür ve Sosyal İşler Koordinatörü olarak devam etmiştir. 2001 yılında Fazilet Partisinin kapatılmasıyla Ak Parti ile yoluna devam etmiş ve Dilovası Belde Teşkilatlanma ve Partinin Kurucu Siyasi İşler Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Evli ve 4 çocuk babasıdır. 2009 yılında yapılan seçimlerde AK Parti’den Dilovası Belediye Başkanlığına aday olarak kazanmış ve 1 dönem belediye başkanlığı yapmıştır.

Fatma Kaplan Hürriyet Kimdir? (CHP)

CHP’nin Kocaeli 1. Sıra milletvekili adayı olan  Fatma Hürriyet Kaplan 1982 Tekirdağ Çerkezköy doğumlu.2000 yılında Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne başladığı ve yüksek öğrenimini 2004 yılında tamamladı. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde CHP’den İzmit Belediye Başkanlığı için aday adayı oldu.  Kocaeli Barosuna kayıtlı serbest avukatlık yapmakta. Aynı zamanda sosyal yapısıyla dikkat çeken  Kaplan, evli ve bir çocuk annesi.

Haydar Akar Kimdir? (CHP)

CHP’nin Kocaeli 2. Sıra milletvekili adayı Haydar Akar, 1963 yılında Kocaeli’nde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kocaeli’nde tamamladı. 1986’da ODTÜ Matematik Bölümünden mezun oldu. Türk Pirelli Lastikleri A.Ş.’de sistem yöneticiliği yaptı. Parti kademelerinde çalıştı. Evli ve iki çocuk babası olan Akar 12 Haziran 2011 tarihinde yapılan Milletvekili Genel Seçimlerinde Kocaeli Milletvekili seçildi. Akar, 7 Haziran 2015’de yapılacak olan genel seçimler öncesinden CHP tarafından ikinci sıradan Kocaeli milletvekili adayı oldu.

Tahsin Tarhan Kimdir? (CHP)

CHP’nin Kocaeli 3. Sıra adayı Tahsin Tarhan 1964 yılında Gümüşhane’de dokuz çocuklu bir ailede dünyaya geldi. Siyasi yaşamına 2002 yılında Sosyal Demokrat Halkçı Parti’nin (SHP) Gebze Kurucu İlçe Başkanı olarak başladı. 2005 yılında SHP parti Meclis üyeliğine seçildi. Sosyal demokratların Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) çatısı altında birleşmesi gerektiğine inandığı için CHP’ye katıldı. 2011 Genel Seçimlerinde CHP Kocaeli Milletvekili Adayı oldu. 2011-2012 yıllarında CHP Genel Merkezi’nde Örgütlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Danışmanlığı görevinde bulundu. 30 Mart yerel seçimlerde CHP’nin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi adayı oldu.  7 Haziran 2015 genel seçimleri için CHP tarafından Kocaeli 3. Sıra milletvekili adayı olarak gösterildi.

Saffet Sancaklı Kimdir? (MHP)

MHP 1.Sıra Milletvekili Adayı Saffet Sancaklı Eski Yugoslavya da 1966 yılında doğan Saffet Sancaklı  eski futbolcudur. Aynı zamanda iş adamı olan Sancaklı, 2011 Türkiye genel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi'nden milletvekili adayı oldu. Hali hazırda MHP Merkez Yürütme Kurulu üyesidir.2014 Yerel SeçimlerindeMHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu.  7 Haziran genel seçimleri öncesinde MHP tarafından Kocaeli 1. Sıradan milletvekili adayı olarak gösterildi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki