İşte tuvalet cinayeti davasında istenen ceza

İşte tuvalet cinayeti davasında istenen ceza
31 Mart 2016, Perşembe - 11:04

Kandıra Kefken’de geçtiğimiz Ramazan Bayramı’nda 19 Temmuz tarihinde meydana gelen olayda tuvalet parası yüzünden çocuğuna küfür ettiği için tartıştığı işadamı Ferruh Birgül’ü öldürdüğü iddia edilen Güngör Göksel’in cinayet davasında mütalaa veren savcı adam öldürmenin tahrik koşulları altında işlendiğinden 12 yıl hapis cezası ile yargılanmasını istedi.

Kocaeli 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Güngör Göksel ile avukatları Hüseyin Acurman, Mustafa Serdar Akdoğan, müşteki taraftan Ferruh Birgül’ün oğlu Berkay Birgül ile avukatı İbrahim Ethem Dikmen katıldı. 

DEMİR ÇUBUKLA KAFASINA VURULMUŞTU

İzmit Çukurbağ Mahallesi’nde oturan, Kartepe’de besicilik yapan iki çocuk babası Ferruh Bingül, ailesiyle birlikte Kefken’e tatile gitmişti. Burada bir çay bahçesinde oturan Ferruh Birgül’ün oğlu Birgül’ün umumi tuvalet işleten yakın arkadaşına yardımcı oluyordu. İddiaya göre tuvaleti kullandığı için Birgül’ün oğlu İstanbul’dan ailesiyle birlikte tatile gelen Güngör Göksel’den para istedi. Daha sonra Güngör Göksel Birgül’ün oğluna küfür etti. Bunun üzerine Ferruh Birgül ile Güngör Göksel tartışamaya başladı. Kısa sürede büyüyen tartışma sonrasında Güngör Göksel alkollü olduğu bilinen Ferruh Birgül’ün başına demir çubukla vurarak ağır yaraladı. Daha sonra Yalova’da tedavi gören Ferruh Birgül yaşamını yitirdi. Konuyla ilgili davanın görülmesine bugün Kocaeli 3’ncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. 

SUÇ ALETİ GİZLENDİ İDDİASI

Görülen duruşmada Jandarma tutanağında suç aleti olabileceği tahmin edilen 50 cm uzunluğunda odun parçası ve 100 cm uzunluğunda demir çubuk mahkemeye getirildi. Müşteki taraf avukatı İbrahim Ethem Dikmen, mahkeme başkanı tarafından incelenen suç aletlerinin olayda kullanılmadığını olayda kullanılan suç aletinin sanık ve çocukları tarafından gizlendiğini belirtti. Sanık avukatı Hüseyin Acurman ise ısrarla Adli Tıp’tan daha detaylı bir rapor istenmesini talep etti. Mahkeme heyeti verdiği ara karada Adli Tıp’tan rapor istenmesini gerek görülmediğini belirtti.

SAVCI 12 YIL İSTEDİ

Duruşmada ifade veren sanık Güngör Göksel ise, “Olaylar öyle bir duruma geldi ki sanki şehir eşkıyası gibi bir izlenim yaratılmaya çalışılıyor. Ben 200 kişiye istihdam sağlayan saygın bir iş adamıyım. Evlatlarımın üzerine yemin ederim ki olayda demir çubuk veya sopa kullanmadım. Sadece oğluma edilen küfür sonrası aramızda çıkan itişme sonucu maktul yere düşmüştür” dedi.  İfadelerin ardından savcı mütalaa verdi. Cumhuriyet savcısı mütalaasında sanık Güngör Göksel hakkında adam öldürmenin tahrik koşulları altında işlendiğinden 12 yıl hapis cezasına çarptırılmasını istedi. Davanın karar duruşması 27 Nisan 2016 Çarşamba gününde ertelendi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki