İstanbul’u Fetheden Fatih Sultan Mehmet’e 20 Hatim Duası

İstanbul’u Fetheden Fatih Sultan Mehmet’e 20 Hatim Duası
28 Mayıs 2016, Cumartesi - 22:29

 Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde yıllardır oruç tutmasıyla tanınan esnaf, İstanbul’u fetheden Fatih Sultan Mehmet ve askerlerine 20 Hatim Duası bağışladı. 
Gölcük’te yıllardır düzenli olarak oruç tutmasıyla tanınan esnaf Osman Ay, İstanbul’un fethinin yıldönümünde Fatih Sultan Mehmet Han ve Türk askerini rahmetle andığını belirterek 20 Kuran’ı Kerim hatmi bağışla.
Okumuş olduğu Hatim Dua’larını Fatih Sultan Mehmet ve Askerlerine bağışlayan esnaf Osman Ay, “İstanbul’un fethi, yalnız Türk tarihinde değil, Avrupa ve dünya tarihinde de çok önemli bir olaydır. Günümüzden tam altı yüzyıl önce 19 Mayıs 1453’te Fatih Sultan Mehmet komutasındaki Türk orduları İstanbul’u fethetmiştir. Orta çağın kapanıp yeniçağın açılmasına yol açan bu olay, en büyük zaferlerimizden biri oldu. Ülkemizin ve ulusumuzun geleceğine önemli boyutlar kattı. En güçlü kültür, ticaret, turizm, sanayi kentimiz İstanbul, Türk ulusunun gözbebeği gururudur. Onu sevmek, onu korumak, güzelleştirmek demektir. Tarihi yapıtlar, ince minareleri, mavi sularıyla boğazı ve eşsiz görüntüleriyle İstanbul her Türk’ün gönlünde yatmaktadır” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki