İşkur yer arıyor

İşkur yer arıyor
30 Mart 2016, Çarşamba - 11:23

İşkur il müdürlüğü şehir merkezinde bina arıyor.

İzmit’te halkın en çok girip çıktığı kamu binalarının başında hiç kuşkusuz İşkur binası geliyor. Mevcut binası yetersiz kalan İşkur İl Müdürlüğü, şehir merkezinde yeni bina arıyor.

TEKLİFLERE AÇIĞIZ
İşkur İl Müdürü Ulvi Yılmaz, 1985 yılında kurum için satın alınan İstiklal Caddesi Kaptanlar İşhanındaki 5 katlı dairenin günümüzde yetersiz kaldığını, her gün ortalama 500 kişinin iş takibi için girip çıktığı binada asansörün yetersiz olduğunu, özellikle engellilerin sıkıntı çektiğini söyledi, “Yeni bina konusunda Bakanlık’tan da onay aldık. Bugün İzmit’te en kötü, kullanışsız kamu binasını biz kullanıyoruz. Şehir merkezinde yeni bina için tekliflere açığız” dedi.

BİZE YAKIŞMIYOR
İşkur İl Müdürü Ulvi Yılmaz, bugünkü binanın satın alındığı dönemde kurumda 25 personelin bulunduğunu hatırlattı, “Bugün ilçelerdeki şubelere rağmen, merkezde 115 kişi çalışıyor. Artık engellerin rahatça girip çıkabildiği, yemekhanesi, sosyal tesisi bulunan bir binaya ihtiyacımız var. Böyle bir binada hizmet vermek, bize yakışmıyor” şeklinde konuştu.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki