İŞKUR Müdürleri Toplantı Gerçekleştirdi

İŞKUR Müdürleri Toplantı Gerçekleştirdi
29 Mart 2016, Salı - 12:30

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın Mesleki Bilgi ve Danışmanlık Hizmetleri İşbirliği Protokolü çerçevesinde Kocaeli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünde Çalışma Grubu toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Kocaeli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ulvi Yılmaz, İl Müdür Yardımcıları, İl ve İlçe Şube Müdürleri, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Rehbsermlik ve Araştırma Merkezi(RAM) Müdürleri katıldı.
Toplantıda, bu yıl okullarda yapılacak eğitim çalışmaları, lise öğrencilerine İş Arama Teknikleri ve Mesleğe Yöneltme konularında neler yapılabileceği hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu. bu yıl da okullarda yine eğitim çalışmaları yürütülecek, okul rehber öğretmenleri ile işbirliği yapılarak öğrenci velilerine de alan ve meslek seçiminde velilerin üzerine düşen görevler konulu bilgilendirme sunumları yapılacak. Ayrıca program kapsamında tüm okullara Nisan ayından Mayıs sonuna kadar İşkur Meslek Seçimine Destek Dergisi dağıtılacak.

DEĞERLENDİRME

Bu yılın I. döneminde Kocaeli il genelinde 308 ortaokul ziyaret edildi. 254 ortaokulda ilköğretim seviyesinde toplam 160 bin 96 öğrenciye Mesleğe Yöneltme Semineri verildi. Son toplantıda yetkililer, 2.dönemde yapılacak çalışmaları değerlendirme imkanı buldu.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki