Işıtan Önder: Ben de terörist olacağım

14 Eylül 2015, Pazartesi - 09:44

Geçtiğimiz yıl Gazi Lisesi’nden okul birincisi olarak mezun olan ve amacı dışında yaptığı konuşma ile Türkiye’nin gündemine oturan Işıtan Önder, kendisine ait sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile kendini terörist ilan etti Geçtiğimiz yıl Gazi Lisesi’nden okul birincisi olarak mezun olan ve ‘Gezi Olayları’ içerikli yaptığı konuşma ile Türkiye’nin gündemine oturan Işıtan Önder, kendisine ait sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile kendini terörist ilan etti. Önder Işıtan mezuniyet töreninde, Gezi olaylarında yaşamını yitirenler hakkında yaptığı konuşmasında, “Ali İsmail Korkmaz ve Berkin Elvan her zaman aramızda olacak” demesi sonrasında okul yönetiminin başlattığı disiplin soruşturması ile okul birinciliğinden olmuştu. Okul yönetiminden yapılan açıklamada ise, ‘Öğrenci törende amacı dışında konuştu’ denilerek başlatılan soruşturmada Önder’in birinciliği düşürülmüştü.

GEÇEN YIL NELER YAŞANMIŞTI

Yaşanılan olayın ardından Okul Müdürü Ahmet Kemal Saral disiplin soruşturmasını doğrulamıştı. Açıklamasında Müdür Ahmet Saral, “Okullar henüz kapanmadı. Eğitim dönemi devam ediyor. Öğrenci törende amacın dışında konuşma yapmıştır. Hakkında da disiplin soruşturması açıldı. Soruşturma devam ediyor. Disiplin cezası alması halinde, böyle bir disiplinsizlik cezası da öğrencinin okul birinciliğini etkiler” demişti.

BİRİNCİLİK TEKRAR GERİ VERİLMİŞTİ

Açılan soruşturma kapsamında okulu birincilikle bitiren Işıtan Önder’in okul birinciliği elinden alınmıştı. Önder’in ailesi okul yönetimine itiraz dilekçesi vermiş ve Eğitim-Sen Kocaeli Şubesi yöneticileri ve Önder ailesi yaşanan duruma itiraz etmişti. Basın açıklaması yapılarak protesto edilen okul birinciliği olayına en son olarak dönemin valisi Ercan Topaca ve milletvekilleri el atmıştı. Yaşanan olayların ardından Işıtan Önder ile ilgili olarak Kocaeli 2’nci İdare Mahkemesi yürütmenin durdurulmasına karar vermişti.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki