İŞID mağdurlarına yandan değil candan sahip çıkılmalı

25 Eylül 2014, Perşembe - 12:02

 

ENSAR ÖĞÜT: BÜYÜK DEVLET SAHİPLENEN DEVLETTİR

 

IŞİD’n zulmü karşısında,  canlarını kurtarmak için yaşlı, genç, kadın, çocuk büyük eziyetlerle kendini ülkemize atması ve büyük bir insanlık dramı yaşanması nedeniyle açıklamalarda bulunan CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, “İŞID mağdurlarına yandan değil candan sahip çıkılmalı. Büyük devlet sahiplenen devlettir”dedi.

 

Ensar Öğüt yaptığı açıklamada, “Burada devletin büyüklüğü, insanlığı ve dost ve kardeşliği kendini göstermelidir. Suriye’den kaçanlara kucağımızı açtık ancak onlara iyi bir ortam hazırlayamadık. Ne doğru dürüst barınmalarını sağlayabildik ne de karınlarını doyurabildik. Sokakları işgal ederek dilencilik yapmaktadırlar.”diye konuştu.

 

IŞİD katliamlarından kaçan Kürt, Türkmen ve Ezedi kökenden insanların aynı duruma düşmemeleri için,  yandan değil candan sahiplenici bir politika izlenmesi gerektiğini ifade eden Öğüt, “Bu insanlar bizim ülkemizin akrabaları, kanları ve canlarıdır. Her türlü ihtiyaçlarını karşılayacak bir çalışma içine girilmelidir. Camii köşelerinden, otobüs terminallerinden, buldukları yere sığınmaktan kurtarılmalıdır. Yiyecekleri ve içecekleri insana yakışır tarzda örgütlenmelidir. İnsan gibi, bizim gibi yaşayacakları bir ortam yaratılmalıdır. İşte devletin büyüklüğü de burada ortaya çıkar.”dedi.

 

Öğüt, sadece insani açıdan değil, ülkemizin çıkarları açısından da IŞİD ile değil, ülkemizdeki Kürt vatandaşlarımızla kardeşlik ve kan bağları olan bu insanlarla sınır komşusu olmayı tercih etmek gerektiğine dikkat çekti.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki