IŞİD 'Ayetullah'ın oğlunun kafasını kesti

30 Ekim 2015, Cuma - 18:30

İngiltere'deki radikal İslamcı örgütlenmenin önemli isimlerinden olan Ömer Bakri Muhammed'in terör örgütü IŞİD'e katılan oğlu Suriye'de infaz edildi.

İngiltere'de terör örgütü El Kaide'ye yakınlığıyla bilinen radikal İslamcı El Muhacirin örgütlenmesinin korucusu olan ve "Tottenham Ayetullahı" olarak bilinen Ömer Bakri Muhammed'in Suriye'ye giderek, terör örgütü IŞİD'e katılan oğlu Muhammed Ömer Bakri Muhammed infaz edildi.

Suriye'nin kuzeyindeki Halep kentinde infaz edilen Muhammed Ömer Bakri Muhammed, terör örgütü IŞİD tarafından "din değiştirmekle" suçlandığı için kafası kesilerek öldürüldü.Türkiye ve Lübnan'da bağlantıları bulunmakla suçlanan Muhammed, "din değiştirme ve inançlarından vazgeçmek" suçlamasıyla geçtiğimiz 29 Ağustos'ta idama mahkum edilmişti. "Lübnan 24" adlı haber sitesine göre, aile oğullarının IŞİD tarafından başı kesilerek öldürüldüğü yönündeki haberi doğrulamadı. Aileyi göre, Muhammed Ömer Bakri Muhammed Suriye'nin Humus kentinde savaşıyor.

 

IŞİD tarafından yayınlanan, Bakri'nin oğlunun 29 Ağustos'ta idama mahkum edildiğini gösteren belge

Bazı güvenlik kaynakları da, Muhammed Ömer Bakri Muhammed'in öldüğü yönündeki haberleri doğrulamadı. Muhammed'in Lübnan'a yasadışı yollardan dönmek için böyle bir haberi yaydığı ileri sürüldü.

İngiltere'de "Totthenham Ayettulahı" olarak tanınan Muhammed Ömer Bakri, 2005'teki Londra bombalaması sonrasında Lübnan'a kaçmıştı. Teröre destek vermekle suçlanan Muhammed Ömer Bakri Nisan 2014 yılında gözaltına alınarak Lübnan'da hapse konulmuştu. Bakri dün 6 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Bakri'nin oğlu Muhammed Ömer Bakri Muhammed'in geçtiğimiz yıl Lübnan'dan ayrılarak Suriye'ye gittiği ve IŞİD'e katıldığı iddia edildi.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki