Derince'de bir iş yerinin kurşunlanması ile ilgili olarak aranan 2 kişi Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği operasyon ile yakalandı

Edinilen bilgi ve iddialara göre;  Kocaeli İzmit ilçesinde 04 Mart 2020 günü meydana gelen olayda,  genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması ve görevli memura mukavemet olayına karışan F.Ö isimli şüpheli, polis tarafından gözaltına alındı. Adli mercilere sevk edilen şüpheli tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Cumhuriyet Savcısının itirazı üzerine, şahıs hakkında tekrar yakalama kararı çıkartıldı.

 

DERİNCE'DE YAKALANDILAR

 

Kocaeli İl Asayiş Şube Müdürlüğü Ekipleri şâhısı yakalamak amacıyla çalışmalarını sürdürürken,  26 Mart 2020 günü Derince İlçesi Fatih Sultan Mahallesinde bir markete silahlı saldırı düzenlendi.  Saldırı sonrası güvenlik kameralarından olayı gerçekleştirilen şahısların kullandığı araç tespit edildi.  Aracı takibe alan ekipler olayı gerçekleştiren şahısların bir önceki olaydan aranan F.Ö ile küzeni D.Ö olduğunu belirledi.  Sabıkalı olan her iki şahısta olaydan birkaç saat sonra Derince’de yakalandı.   İşlemleri tamamlanan şüpheliler  adli mercilere sevk edilirken, telefonda market sahibi ile tartıştıklarını ve sinirlenerek olayı gerçekleştirdiklerini söyledikleri öğrenildi. Şahıslar ayrıca sevk edilerken maske ve eldivenleri taktıkları görüldü.