İş arayanlarla işverenler bu fuarda buluşacak…

06 Mayıs 2015, Çarşamba - 23:24

 

Kocaeli Valiliği öncülüğünde iş arayan ve işverenleri bir araya getirmek amacıyla bu yıl dördüncüsü düzenlenen Doğu Marmara İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı (DOMİF'15), bugün başlayacak.Toplantıda konuşan Vali Hasan Basri Güzeloğlu, bir ekonominin en önemli ve öncelikli konusunun istihdam olduğunu belirterek, Türkiye'nin her yıl yaklaşık 700 bin gencini istihdam piyasasına iş arayan konumuyla sunduğunu ve bu nitelikli iş gücüyle kalkınma anlamındaki iddiasını geliştirdiğini söyledi. Türkiye'nin dünyanın 16'ncı ve Avrupa'nın da 6'ıncı büyük ekonomisine sahip olduğuna dikkat çeken Güzeloğlu, yıllık ortalama büyüme hızıyla OECD ülkeleri arasında en önde yer alan Türkiye'nin 2023'te dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olma hedefine kararlı adımlarla yürüdüğünü kaydetti.

KOCAELİ’DE AÇILIYOR

Güzeloğlu, Kocaeli'nin ülkeyi bu büyük hedefe her geçen biraz daha yaklaştıran en önemli kentlerden biri olduğunu vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü: "Türkiye'nin en güçlü istihdam fuarını Kocaeli'de açıyoruz. DOMİF, Türkiye'yi uluslararası anlamda çok başarılı bir şekilde temsil eden, Türkiye'nin rekabet gücünü arttıran, uluslararası ekonomik ve üretim sektöründe çok önemli yeri olan firmaları kapsayan bir fuar. Yarın kapılarını açacak fuarımız iş ve istihdam piyasasının tüm bileşenlerini, kurumları, iş arayanları ve işe bağlı olarak pozisyonlarını nitelikli bilgi ve iş gücüyle buluşturmayı amaçlayanları bir araya getiriyor."

YAKLAŞIK 250 FİRMA STANT AÇACAK

Kocaeli'nin firmaları ve çalışanlarıyla uluslararası rekabet ve ölçek ekonomisi açısından da çok iddialı bir üretim merkezi olduğuna işaret eden Güzeloğlu, "21'inci yüzyılın ekonomisi rekabetçilik ve rekabete dayalı bilgi üretimi üzerinde gelişiyor. Bu fuarımız da bunu ortaya koyan, özellikle üniversitelerimizin işbirliğini çok önemseyen yaklaşım sergiliyor" şeklinde konuştu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilecek fuarda, yaklaşık 250 firma tarafından 300 stant açılacak. Firmalar, fuar süresince 2 bin 600 açık iş pozisyonu için ziyaretçilerle yüz yüze görüşme imkanı bulacak.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki