İren: Kocaeli’de 3 bin 760 adet mezar bina var

13 Ocak 2016, Çarşamba - 11:43

Kocaeli Yapı Müteahhitleri Derneği (KYMD), Kocaeli Ticaret Odası 2 No’lu Eğitim Salonu’nda Kentsel Dönüşüm ve Yeni İmar Planı hakkında bir çalıştay tertip etti.

Çalıştayda konuşan KYMD Başkanı Zekai İren, Kocaeli'de 3 bin 760 adet mezar bina var. Bu binaların acil olarak yıkılıp yeniden yapılması gerekiyor” dedi.

 Kocaeli Yapı Müteahhitleri Derneği (KYMD) Kocaeli Ticaret Odası 2 No’lu Eğitim Salonu’nda gerçekleştirilen çalıştay Kentsel Dönüşüm ve Yeni İmar Planı’nı masaya yatırdı. KYMD İnşaat Komisyonu, İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi, Mimarlar Odası, Şehir Planlamacılar Odası, Jeofizik Mühendisleri Odası, KOTO, Körfez Ticaret Odası, Gebze Ticaret Odası ve Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü’nden yetkililerin katıldığı toplantıda Riskli yapılar, Riskli yapıların tespiti, Riskli yapıların yıkılması, kentsel dönüşüm, yeni imar planları gibi konular hakkında uzmanların görüşleri alındı.

 KENTİN PROBLEMİ HEPİMİZİN PROBLEMİ

Programın açılış konuşmasında KYMD Başkanı Zekai İren, “Biliyorsunuz çok kısa zaman önce bir genel kurul yaptık. Akabinde mimar komisyonumuzu seçim Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bir ziyaret yaptık. Bu kentte birlikte yaşıyoruz. Kentin problem hepimizin problemi. Öncelikli problemimiz olarak bu başlığı gördük. Aslında öncelikle nezaket ziyaretlerimiz başlayacaktı ama bu çalıştayı çok önemli gördük” dedi. 

3 BİN 760 ADET MEZAR BİNA VAR

Bundan sonraki toplantıda oda başkanlarımızın da heyetleri çalıştaya dahil edileceğini söyleyen Başkan İren, “Bu müzakerelerin sonucunda belirli başlıklar masaya yatırılacak. Çalıştayın bitiminde konu ile alakalı sonuçları Büyükşehir Belediyesine, İzmit Belediyesine, Mimarlar Odasına ve gerekli kurumlara ileteceğiz. Kentimizde 3 bin 760 adet mezar bina var. Bu binaların acilen elden geçirilip kentsel dönüşüme uygun olarak dizayn edilmesi gerekmektedir” dedi.  İren’in konuşmasından sonra toplantı sona erdi. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki