Darıca ilçesinde intihar girişiminde bulunan vatandaşı tesadüf oradan geçmekte olan belediye başkanı Muzaffer Bıyık ikna ederek intihardan vaz geçirdi.

Olay, Darıca Emek Mahallesi Alparslan Caddesi üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre isminin İsmail olduğu ve Kazım Karabekir Mahallesi'nde ikamet ettiği öğrenilen bir şahıs, bunalıma girerek intihar etmek için cadde üzerinde bulunan inşaatın kulesine çıktı. Şahsın kuleye çıktığını görenler durumu 112 Acil Yardım ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine adrese itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Kısa sürede adrese ulaşan polis ekipleri, şahsı çıktığı yerden indirebilmek için ikna çalışmalarına başladı.

ÇÖZÜLMEYECEK SORUN YOK

Polis ekiplerinin ikna etmeye çalıştığı İsmail isimli vatandaş uzun süre ikna olmadı.O sırada yürüyüş yapan Darıca belediye başkanı Muzaffer Bıyık İsmail isimli vatandaşa gel aşağı in,çöüzülmeyecek sorun yok,diyerek vatandaşı ikna ederek aşağıya indirdi.

 Başkan Bıyık’ın sözleri üzerine ikna olan şahıs, çıktığı kuleden indi. Kuleden inen şahıs daha sonra belediye başkanına sorunlarını anlattı.Vatandaşın sorunlarını dinleyen Bıyık sorunlara çözüm bulacağını söyledi.