İNTEMAK 15 FUARI AÇILDI

İNTEMAK 15 FUARI AÇILDI
10 Ekim 2015, Cumartesi - 10:44

 

KOTO öncülüğünde organize edilen Doğu Marmara Makine Yapı Teknolojileri ve Ürünleri İnşaat Makine ve Ekipmanları İş Makineleri İhtisas Fuarı (İNTEMAK'15) 117 kurum ve firmanın katılımıyla açıldı.

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) tarafından düzenlenen Emlak Konut GYO'nun ana sponsoru olduğu İNTEMAK 15, İzmit'teki İnterteks Fuar Alanı'nda gerçekleştiriliyor. Kocaeli Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası, Gebze Ticaret Odası, Körfez Ticaret Odası, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası'nın destekleri, KOSGEB ile Doğu Marmara Kalkınma Ajansı'nın da katkı sunduğu fuarda, 117 kurum ve firmanın standları yeralıyor.

KATILIM YOĞUNDU

Fuarın açılışına Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanıİbrahim Karaosmanoğlu, AKP milletvekili İlyas Şeker, CHP milletvekili Tahsin Tarhan, Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Çakır, İzmit Belediye Başkanı Nevzat DoğanKOTO Başkanı Murat Özdağ ve sanayiciler ile davetliler katıldı.

Açılışta konuşan Kocaeli Valisi Hasan basri Güzeloğlu, sanayide çarklar dönmedikçe sürdürülebilir kalkınmanın mümkün olmadığını söyledi. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da, "Üretiyoruz, ürettiğimiz satmak, tanıtmak, çarkı döndürmek hepinizin amacı. Biz de belediye olarak iş dünyamızın, sanayicimizin, esnafımızın, tüccarımızın her zaman yanında olduk, olacağız. Ancak tek bir isteğimiz var çevreye duyarlı olmanız.  Havamızı, toprağımızı, suyumuzu asla kirletmeyeceğiz" dedi.

'BU BÖLGE DURURSA TÜRKİYE DURUR'

Kocaeli'nin önemli bir bölge olduğunu vurgulayan Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ ise şuinları söyledi "Kişi başına düşen milli gelir ile Türkiye'de ilk sırada olan bir kent. 1,5 milyarlık nüfusa ve 25 trilyon dolarlık pazara 2,5 saatlik uçuşla ulaşılabilen bir konumda olan bir kent. 32 OSB bulunan bölgemizde 500 büyük sanayi kuruluşunun 117'si ve ülkemizdeki yabancı sermayeli şirketlerin yüzde 21'i faaliyet gösteriyor. 6 üniversite, 7 teknopark, 53 araştırma merkezi ve 2 serbest bölgeye ilave olarak, kurulacak bilişim vadisiyle ülkemizin bilim ve teknoloji merkezi konumunda. Türkiye ihracatının yüzde 15'ini, ithalatının yüzde 20'sini karşılamakta. Tüm veriler ışığında söyleyebiliriz ki bu bölge durursa Türkiye durur, bu bölge koşarsa Türkiye koşar."

Konuşmaların ardından protokol tarafından açılış kurdelesi kesildi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki