‘İNSANLIK SUÇU İŞLENİYOR’

29 Haziran 2015, Pazartesi - 01:25

HDP Gebze İlçe Örgütü önünde toplanan partiler sloganlar eşliğinde Kent Meydanı’na kadar yürüdü.

Yürüyüşe HDP Gebze İlçe Başkanı Mehmet Zeki Üren ve partililer ile birlikte EMEP Gebze İlçe Başkanı Hasan Atik, ÖDP Gebze İlçe Başkanı Recep Karadeniz’de katılarak destek verdi. Çayırova HDP ilçe örgütü ’de Yüreği barıştan,  demokrasiden ve özgürlükten yana atan herkesi, Kobani halkı ile dayanışmaya barbar IŞİD çetelerini telin etmeye çağırıyoruz diyerek
sessiz kalmadılar. Öte yandan yürüyüş sırasında polis ekipleri çevrede geniş güvenlik önlemi aldı. Kent Meydanı’nda toplanan grup adına basın açıklamasını HDP’li Ahmet Karahan okudu. Kobani’de gerçekleşen katliamın sadece Kürtler’i değil; Türkiye başta olmak üzere Ortadoğu halklarını hedef aldığını ifade eden Karahan, şunları söyledi; “ Şunu açıkça ilan ediyoruz ki; halkın canına, malına namusuna göz diken IŞİD çetelerine karşı Kobani’de Gre Sipi’de Rojava’da, Şengal’de gösterilen direniş zulme karşı insanlığın vicdan ayaklanmasıdır. Bu katliamlara destek veren güçler, insanlık suçu işlemektedir. Tarih bunu böyle yazacaktır dedi. 

OTURMA EYLEMİ YAPILDI
Bu katliamda Gebze’den YPG saflarına katılan 60 yaşındaki Rıfat Horoz arkadaşımızda özgürlük mücadelesinde düşenler kervanına katıldı. Rıfat Horoz’un mücadeleyle dolu hayatı her zaman bize açık olacaktır”  Yapılan basın açıklamasının ardından grup bir süre oturma eylemi yaptıktan sonra olaysız bir şekilde dağıldı. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki