İnsan ilişkileri ve iletişim konuşuldu

25 Mart 2015, Çarşamba - 14:06

Gebze Ticaret Odası tarafından gerçekleştirilen ‘Yönetimsel Alan İnsan İlişkileri ve İletişim’ konulu seminerde konuşmacı olarak iletişim Uzmanı Dr. Cengiz Tavukçuoğlu katıldı.

Tavukçoğlu anlatımları ile katılımcıları hem güldürdü hemde insan ilişkileri konusunda bilgilendirdi.  Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’nde gerçekleşen seminere ise  Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Gebze İlçe Emniyet Müdürü Güner Yılmaz, CHP Gebze İlçe Başkanı Yakup Yılmaz, CHP Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Orhan, AKP Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba, AKP Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut, CHP Darıca İlçe Başkanı Şinasi Serdar ve çok sayıda davetli katıldı. Program öncesinde konuşan Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, “Üyelerimizin her alanda başarılı olmak için bu tür seminerler yapıyoruz. Madde bağımlılığıyla ilgili bir çalışma başlattık. Madde bağımlılığının yaşı 12’ye kadar indi. KOBİ’lerle yaptığımız çalıştay da şu sonuç ortaya çıktı. Ara eleman sıkıntısı var. Bölgemize modern  bir meslek lisesi yapacağız.  Bu liseyi GOSB ile birlikte ortak yapacağız” dedi.

BİR ŞEYLER ÜRRETMELİYİZ

Uzmanı Dr. Cengiz Tavukçuoğlu ‘Yönetimsel Alan İnsan İlişkileri ve İletişim’ konulu katılımcılara önemli bilgiler aktardı. Özel yaşamdaki sorunları işe yansıdığını ifade eden Tavukçuoğlu şunları söyledi: “ İletişim dediğimiz şeyde her kapıyı açan şey gülümsemektir. Uyuşuk ve mutsuz insan iletişim konusunda bir zorlanıyor. İletişim kurmadan 5N 1K bakmalıyız. Entelektüel sermaye dediğimiz bir şey var. Beyni satın alamıyoruz. Geçmişin paradigmasıyla bugünü anlayamayız. İnsanlara artık çip takılıyor. Ülkemizin geleceğinde de dünyaya bir şey sunmamız gerekiyor. Bir şey üretmeliyiz. Kültürü insan ailesinde öğrenir. Çocuklarımıza insan olarak saygı duymayı öğretelim. O zaman yaşamımız daha da kolaylaşır. Doğru kişiliklerin oluşmasını sağlamalıyız. Farklı düşünen çocuğumuz farklı düşünmekten korkuyor. Herkes farklı kişilikte olduğunu düşünürken herkes aynı şeyi istiyor. Gelin bu istediklerimizi önce siz yapın. Hedefiniz marka olmaktır”
Seminer sonrasında GTO Başkanı Nail Çiler Cengiz Tavukçuoğlu’na gün anısına çiçek ve plaket takdim etti. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki