İLKÇEV'den Sevgiliye Yad Gecesi!!!

12 Nisan 2015, Pazar - 10:26


Kısa adı (İLKÇEV) olan Gebze İlim Kültür Çevre Derneği geleneksel hale getirdiği kutlu doğum programlarından 6.sı Bu sene SEVGİLİ’Yİ (SAV) YAD 6 adı altında yaptı. Gebze Kent Meydanı Sardunya Nikah salonunda 10 Nisan 2015 Cuma Günü saat 20:15’de yapılan SEVGİLİ’Yİ (SAV) YAD 6 programına seçkin bir izleyici kitlesi katıldı.
2006 yılında, Gebze de YAŞANILABİLİR BİR TOPLUM; YAŞANILABİLİR BİR ÇEVRE anlayışıyla kurulan, Gebze İlim Kültür ve Çevre Derneği İLKÇEV, o gün bugündür bu anlayışla çalışmalarına devam etmektedir.
Yaptığı çalışmaların tamamında ‘ALLAH’IN RIZASI BUNUN NERESİNDE VAR’ bilinciyle hareket eden DERNEĞİMİZ Salı Seminerleri, Yaz Okulları, Salon Programları, Pazar Buluşmaları, Cuma sohbetleri, Kritik Analitik Düşünce Etkinlikleri, Kur-an ın Anlamı ile Buluşma Okumaları, Çevre organizasyonlar, Sosyal sorumluluk projeleri ve çeşitli sportif,sanatsal ve sosyal etkinlikleriyle, çalışmalarına tüm hızıyla devam etmektedir. 
Ayrıca 2008 yılından beri İzcilik alanında çok değişik çalışmalara imza atan derneğimiz, bu kapsamda bugüne kadar onlarca mahalli ve milli kamp yapmış ve halen izcilik çalışmalarını yoğun bir biçimde sürdürmektedir.
Gebze İlim Kültür ve Çevre Derneği, tüm Türkiye çapında organize edilen ve bugüne kadar 3 tanesi yapılan, UFKA YOLCULUK SINAVLARININ Gebze ayağını başarıyla yürütmektedir. 
HAYRUL BEŞER! Her sene peygamberimizin bir yönünü tema olarak işleyen SEVGİLİ’Yİ (SAV) YAD 6 programında bu sene Hayrul Beşer teması işlendi
İlkçev faaliyetlerinin anlatıldığı sunuyla başlayan programda Mustafa paşa camii İmam Hatibi Adem AKBAŞ Hoca tevbe suresinin son 4 ayetini tilavet etti
Programa konuşmacı olarak Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim görevlilerinden Prof. Dr. Zülfikar GÜNGÖR katıldı. Prof.Dr.Zülfikar GÜNGÖR;’’ Anmayı anlamaya dönüştürmeliyiz. Kur’an ve sünnet ile beslenmeyen hiçbir şey makbul değildir. Kur’an ı kendimize göre tevil etmeyin; kendimizi kurana göre tevil ediniz. İslam dünyasındaki kargaşanın en büyük sebebi Hazreti Peygamberi i anlayamamaktır. Resullullah ı örnek almıyorsak Allah a sevgimizin ispatı acaba ne? Yüzüne bakıldığında Allah ı hatırlatıyor olmak ancak peygamberi anlamaktan geçer. İş yaparken Allah ı unutmamanın yolu peygamberi anlamaktan geçer. Peygamberi anlayan yücelmiş; onu anlamayan alçalmıştır. Öyle bir duruşumuz olmalı ki varlığımız Allah’ın varlığının kanıtı olmalı. Müslümanları ümmet yapan Sünnettir.’’dedi.

KATILIM YOĞUN OLDU
Programa katılım yoğundu ve dinleyicilerden çok beğeni alındı.Programa;Ak Parti Kocaeli Milletvekili Adayı Cemalettin Kaflı,Ak Parti Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba,Ak Parti Gebze Gençlik Kolları Başkanı Ertan Kara,Ak Parti Gebze Meclis Üyesi Celal Çelikbilek,Tübitak Mam İdari ve Sosyal İşler Müdürü Halim Turgut,Eğitim Bir Sen Kocaeli Başkan Vekili Serkan Varen, İSU Bölge Kordinatörü Mahmut Yandık,İSU Gebze Müdürü Adem Akçael,Gebze İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Sedat Çelik,Farabi Devlet Hastanesi Müdürü Cebrail Kuru,Gebze Atatürk Anadolu Lisesi Müdürü Fikret Tonyalı,STK Temsilcileri,İdari Yöneticiler,Gebzeliler ve Türkiye’nin farklı kesimlerinden seçkin katılımcılar oldu.
Program protokol ile birlikte resim çekilmesi ,İLK-ÇEV’de meyve ikramı ve muhabbetle sonlandırıldı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki