İlkçev'den Muhteşem Final!

İlkçev'den Muhteşem Final!
01 Mart 2016, Salı - 15:16

Gebze İlim Kültür ve Çevre Kulübü Derneği ( İLKÇEV ) tarafından sürdürülen, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen, 'Sanayi Bölgesi Gebze'de Çocuklar İzcilikle Tanışıyor' isimli projenin kapanış programı dün akşam yapıldı.
Programa Katılım Yoğundu!!! 
Kalabalık bir davetli topluluğunun izlediği programa Gebze Kaymakamı Mehmet ARSLAN, AK Parti Gebze İlçe Başkan Vekili Mustafa YILDIZTEKİN,YURTKUR İl Müdürü Nedim ASLAN, TİF İl Temsilcisi Tayfun KURT, Eğitim-Bir-Sen Kocaeli Şube Başkan Vekili Serkan VAREN, AK Parti Gebze İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ertan Kara ve Yönetimi, Gebze İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Gökhan Yavaşer, İlçe Gençlik Merkezi Müdürü Köksal TURAN, İlçe Sağlık Müdürü Şakir Saldırıcı, Gebze KYK Yurt Müdürü Resul KOTAN, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mahmut Aşıkoğlu, Darıca İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Hikmet TATOĞLU, Eğitim-Bir-Sen Gebze Başkanı Azmi TUNÇ, KOCAELİ İzci Kulüpleri Kulüp Önderleri, Okul Müdürleri,Parti, STK ve Sendika Temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı. 
65 Genç İzcilikle Buluştu!!!
Program izci lideri Dinçer Ekinci'nin açılış konuşmasıyla başladı. Ekinci uyguladıkları proje ile ilgili bilgi verirken proje kapsamında 65 izciye izcilik eğitimi verdiklerini belirtti.
Gençlik Projelerinin Yanında Sosyal Sorumluluğumuzu da Unutmadık!!!
Daha sonra İLKÇEV Başkanı Dr. İlhan Kadıoğlu söz aldı. Kadıoğlu, Dernek faaliyetleri hakkında bilgi vererek, derneğin hem ilmi ve fenni konularda çalışma yaptığını hem de kültürel ve sosyal faaliyetler yaparak Sanayi Bölgesi Gebze’de çocuklara ve gençlere yönelik sürekli yeni projeler geliştirdiklerini, izciliğin yanı sıra yüzme, okçuluk, karate, bilek güreşi ve satranç branşlarında eğitim verdiklerini, yine Çevre Bilinci konusunda çok duyarlı olduklarını belirtti. 
İzcilik ve Biz!!! 
Daha sonra Kulüp Önderi Fikret Tonyalı, izciliğin tarihi hakkında bilgi vererek başladığı konuşmasında izcilik çalışmalarının bir disiplin içerisinde yapıldığını ve bazı ritüellerin olduğunu belirterek izcilik çalışmalarına rahmetli Prof. Dr. M. Esad COŞAN hocamızın tavsiyesi üzerine başladıklarını ve bunların sonucunda izcilere temel bir eğitim verdiklerini belirtti. 
Kaymakam Arslan: Yakından Takip Ediyor ve Katılıyorum!!! 
Son olarak da Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan söz alarak, İLKÇEV'in çalışmalarını büyük bir takdirle takip ettiğini, bu faaliyetlerin bazılarına kendisinin de katıldığını belirtti. Derneğin isminde yer alan bütün sahalarda ve izcilik konusunda faaliyet göstermesinin takdire layık olduğunu belirterek, proje çalışmalarına katılanlara ve dernek yönetimine teşekkür etti. 
Salonda İzci Şovu!!!
Salon programına başlamadan önce izcimiz Furkan Seha Yıldırım’ın keman dinletisi, ön ikramlar ve doğa hayatını anlatan izcilik köşesi ile izci düğümleri istasyonu davetlileri ayrıca cezbetti. Slayt gösterisinden sonra izcilerin gösterileri başladı. Davetliler tarafından sık sık alkışlarla kesilen gösteriler, izci marşlarıyla başladı. Daha sonra kamp ateşi etrafında toplanan İzciler, İzcilik ritüellerini de kapsayan çeşitli gösteriler sundular ve İzci Tekmili ile gösteriyi bitirdiler. 
Programın son kısmında protokol sahneye çağırılarak, Proje kapsamında başarılı olan izcilere sertifikalarını verdiler, toplu halde çekilen fotoğraflardan sonra, salonda bulunan davetlilerin alkışlarıyla program sona erdi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki