İLKÇEV’den 7 Günlük Kamp!!!

İLKÇEV’den 7 Günlük Kamp!!!
07 Şubat 2016, Pazar - 21:08Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın 2014 yılı Gençlik Projeleri Destek programı kapsamında,İLKÇEV tarafından yürütülen '’Sanayi Bölgesi Gebze’de,Çocuklar İzcilikle Tanışıyor''Projesi kapsamında izciler ‘’ Sarısu Mahalli Kış Kampına’’katılım sağladı.
İLKÇEV izcileri 2 lider ve 10 izcisiyle Kocaeli İzcilik İl Temsilciligi tarafından düzenlenen 2016 kış kampına katıldı. Kulübün liderlerinden Nurettin ULUTAŞ ve Şamil ÇEVİK ile ergin izci ve oymaklardan oluşan izciler kış faaliyetini Kandıra-Sarısu kamp alanında gerçekleştirdi.İzci Marşları, düğümleri, oyunları ile bunların yanında; doğada tırmanma, barınak yapma, tesis kurma, hava hattı gibi eğitim faaliyetlerini kuş evi atölyesi, av yapımı gibi sosyal çalışmaları izledi.Kampta her gün farklı bir izci türesi ve milli bilinç teması işlendiği için kampa katılan izciler, yaşayarak, görerek öğrenmeyi eğlenceyle birleştirmiş oldular.
Kampın 5.gününde kampa ziyarete gelen Kandıra GSM, Kandıra MEM, Kandıra Belediyesi Eğitim Kültür Müdürlerine gercekleştirilen iade-i ziyaretin ardından Kandıra şehir gezisi, kampa katılan tüm izcilerin söylediği marşlarla şenlendi.
İLKÇEV Gençlik Komisyonu Başkanı Safa TONYALI,kulübümüzün her zaman olduğu gibi, gençlerin eğitim ve sosyal gelişimleri açısından yararlı çalışmalarda yer alacaklarını ve bundan sonra da faaliyetlerinin hız kesmeden devam edeceğini belirtti.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki