İlk Oyunlarını Sahnelediler

Gebze’de farklı liselerden öğrencilerin kendi aralarında kurduğu Tiyatro ilk sınavını verdi.
18 Haziran 2014, Çarşamba - 12:22

Usta eğitmen Fatoş Kırtay tarafından eğitilen öğrenciler Turgut Özakman’ın, ‘ Ah Şu Gençler’ adlı oyunundan seçme skeçleri yine Kırtay’ın yönetmenliğinde başarıyla sergilediler.

Gebze’de farklı liselerden öğrencilerin kendi aralarında kurduğu Tiyatro ilk sınavını Koç Ortaokulu’nun çok amaçlı salonunda verdi. Usta eğitmen Fatoş Kırtay tarafından eğitilen öğrenciler Turgut Özakman’ın, ‘ Ah Şu Gençler’ adlı oyunundan seçme skeçleri yine Kırtay’ın yönetmenliğinde sahneledi. Gebze Lisesi, Gezse Ticaret Odası Vakfı Ticaret Meslek Lisesi ve Cumhuriyet Lisesi öğrencilerinden oluşan grup ilk oyunlarında beğeni ve alkış topladı. Duygu Sert, Merve Ayaydın, Ayşenur Atak, Batuhan İnesilliğioğlu, Samet Akbaş, Çağrı Çolak, Zekeriya Türken ve Gürkan Sezgin’e sahnede yönetmenleri Fatoş Kırtay ile birlikte Çolakoğlu Kız Meslek Lisesi Ana Okulu öğretmenlerinden Esma Akan da eşlik etti.

HERKESİME TİYATRO

Oyunda müziği Gürkan Sezgin, rejiyi Tolga Aktaş üstlendi. Oyunun yönetmeni Fatoş Kırtay başta çocuklar ve gençler olmak üzere toplumun her kesimini tiyatronun içine ama oyuncu, ama seyirci olarak dahil etmek için çaba gösterdiğini belirtip çalışmalarını sürdüreceğini söyledi. Kırtay daha önce Çayırova’da Abdal Musa Cem Evi ile Gebze Mutlukent İlkokulu’nda birinci sınıf öğrencilerine tiyatro eğitimi verip oyun sahneletmişti.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki