ilk Heyecanı birlikte yaşadılar

ilk Heyecanı birlikte yaşadılar
30 Kasım 2016, Çarşamba - 15:39

Çayırova Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’nin KOSGEB işbirliği ile geçtiğimiz günlerde düzenlediği “Girişimcilik” programı, eğitim sürecinin ardından yapılan sertifika töreni ile son buldu. Çayırova Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’nin KOSGEB işbirliği ile geçtiğimiz günlerde düzenlediği “Girişimcilik” programı, eğitim sürecinin ardından yapılan sertifika töreni ile son buldu.
Çayırova Sosyal Tesisleri’nde yapılan sertifika töreninine kursiyerlerin yanı sıra Çayırova Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi yöneticileri ile KOSGEB Başkanı Hakan Demirci’de katıldı.
Toplamda 28 girişimci adayının sertifika alarak Girişimcilik alanında eğitim aldığı programının yenilerinin ise ilerleyen zamanlarda yapılacağını belirtildi. Sabah kahvaltısı ile başlayan programa ilgi yoğun olurken bölge basını da programı takip etti. 
“BÜYÜME, GİRİŞİMCİ SAYISININ ARTMASI İLE OLUR”
Programda bir selamlama konuşması yapan Çayırova Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Haydar Demirkıran “İlçemizin ve bölgemizin yeni üretim ve istihdam alanlarının oluşmasını sağlamak, ancak yeni girişimcilerin sayısının artmasıyla gerçekleşecektir” dedi. Demirkıran konuşmasına şöyle devam etti; “Çayırova Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi olarak bu yıl ilkini düzenlediğimiz uygulamalı girişimcilik eğitimini tamamlayan kursiyerlerimizi öncelikle tebrik ederek sözlerime başlamak istiyorum. Türk ekonomisinin en önemli yapı taşlarından biri girişimcilerin istenilen noktaya gelebilmeleridir. Çünkü girişimcilik, istihdam ve üretimin temel lokomotifidir.
Girişimciliğin olmadığı bir ortamda ne üretim, ne istihdam, ne de katma değerden bahsedilemez.
İlçemizin ve bölgemizin yeni üretim ve istihdam alanları oluşturmak, ancak yeni girişimcilerimizin sayısının artmasıyla gerçekleşebilir. Bunu da her geçen gün geliştirerek hayata geçirmenin çabasındayız.
“DESTEK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
Bugün ilçemiz ekonomisine kazandırmayı hedeflediğimiz girişimciler de bu amacın birer parçasıdır. Bu tür eğitimler, projesi olan yeni iş fikirleri üretebilen girişimciler için büyük bir fırsattır. Bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirerek, doğru hamleler ve emin adımlarla ilerlemek girişimcilerimizin gelişmesinde önemli  rol oynayacaktır. Bu eğitimi başarıyla tamamlayan arkadaşlarımıza, sertifikalarını aldıktan sonra da işyerlerini kurabilmeleri ve geliştirmeleri konusunda destek olacağımızı belirtiyor yeni iş hayatlarında şahsım ve yönetim kurulum adına başarılar diliyorum”
SERTİFİKALARI DEMİRCİ VERDİ
 Başkan Demirkıran’ın ardından söz alan KOSGEB Başkanı Hakan Demirci ise girişimcilik hakkında çeşitli bilgiler aktardı. Programa katılan ve sertifika alamaya hak kazanan kursiyerlere ilerleyen süreçte nelere yapmaları gerektiği konusunda da çeşitli fikirler paylaşan Demirci tüm katılımcıları da ayrıca tebrik etti. Yapılan konuşmaların ardından sertifika törenine geçildi. Çayırova Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Haydar Demirkıran ve KOSGEB Başkanı Hakan Demirci tarafından takdim edilen sertifikaları alan katılımcılar daha sonra günün anısına bir aile fotoğrafı çektirdi. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki