İLK-ÇEV’de Gençlere ‘’Etkili Ders Çalışma Yöntemleri’’ Anlatıldı

15 Mart 2015, Pazar - 22:59

 
Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın 2014 yılı Gençlik Projeleri Destek programı kapsamında, İLK-ÇEV tarafından yürütülen '’Sanayi Bölgesi Gebze’de,Çocuklar İzcilikle Tanışıyor''Projesi kapsamında gençlere ‘’Etkili Ders Çalışma Yöntemleri’’konulu seminer düzenledi.
 İLK-ÇEV Konferans Salonu’nda gerçekleşen seminer, PDR Uzmanı Mustafa Zeki Toprak tarafından verildi. İLK-ÇEV Konferans Salonu’nda düzenlenen seminerde bilgilerini öğrencilerle paylaşan Mustafa Zeki Toprak, “Önemli olan çok çalışmak değil, etkili ve verimli çalışmaktır. Öğrencilerimizin bu anlamdaki eksikliklerini ve bilgi hatalarını düzeltmeyi amaçlıyoruz” diyerek, amaç belirlemenin önemi, bellek türleri, doğru çalışma şekilleri ve kullanılan araç gerecin önemi, not tutma teknikleri, tekrarın çeşitleri ve nasıl olması gerektiği konularında bilgiler verdi.
 İLK-ÇEV Gençlik Komisyonu Başkanı ve Proje Üyesi Safa Tonyalı yaptığı açıklamada; Sağlıklı bir toplumun dinamik, düşünen, sorgulayan ve eleştiren gençlerden oluşacağını belirterek bundan sonrada İlk-Çev gençlik olarak bu tip organizasyonlara devam edeceğimizi ve gençlerin gelişimine katkıda bulunacağını belirtti
 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki