İhsaniye Barajı’nın ihalesi yapıldı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Fikri Işık’ın başkanlığında yapılan Kocaeli yatırımlarının değerlendirildiği toplantı sonrasında Karamürsel için çok önemli bir proje olan İhsaniye Barajı’nın ihalesi gerçekleştirildi.
13 Ağustos 2015, Perşembe - 17:59

Kocaeli yatırım toplantısına Vali Hasan Basri Güzeloğlu, AK Parti Kocaeli milletvekilleri, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Tahir Büyükakın, İlçe Belediye Başkanları, Bakan Danışmanı Kaymakam Okay Memiş ve DSİ 1. Bölge Müdürü Nazmi Koçak katıldı.  Canlılar için hayati önem taşıyan içme ve kullanma suyunun teminine yönelik depolama tesisleri olan baraj yatırımlarının da masaya yatırıldığı toplantıda  “Karamürsel İhsaniye Barajı” için ihale kararı alındı.

20 BİN 240 DEKARLIK ALAN SULANACAK

Barajın ihalesi gerçekleştirilerek, yapım için önemli bir adım geride bırakıldı. Karamürsel İhsaniye Barajı ile Karamürsel ve Gölcük ilçeleri ile sahil şeridi arasında kalan Değirmendere, Halıdere, Ulaşlı ve Ereğli beldelerinin yıllık 25,44 milyon m³ içme, kullanma suyu ihtiyacı ile Yalakdere havzasında akarsu vadileri etrafında yer alan sulanabilir nitelikteki tarım arazilerinin    20 bin 240 dekarlık kısmının sulanması hedefleniyor.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki