İFTARDA KALPLER BİR ATTI

21 Haziran 2015, Pazar - 15:28

Akse Mahallesi Çağdaşkent Konut Alanı içerisinde bulunan Muhsin Yazıcıoğlu Parkı alanında kurulan iftar sofrasına katılım yoğun oldu.

Başkan Demirci, Paylaşmanın Mutluğunu Yaşıyoruz

Demirci, “Bu yılda geçtiğimiz yıldaki gibi Ramazan etkinlikleri çerçevesinde her mahallemizde olmayı, vatandaşlarımızla aynı sofrada buluşmayı, paylaşmayı, hasbıhal etmeyi, sorunları dinlemeyi amaçladık. Bundan yola çıkarak 9 mahallemizde toplamda 14 ayrı iftar soframızı kuracağız. Bugün burada ikinci mahalle iftarımızı gerçekleştiriyoruz. İftar sofralarımızın en güzel yanı da yine hep bir arada olmak, mahallelileri kaynaştırmak, paylaştırmak ve onları dinlemektir. Hep birlikte oruçlarımızı açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah bu etkinlikler sevginin, kardeşliğin ve paylaşmanın artmasına vesile olur” dedi.

Çayırova’lılar İftarda Buluşuyor

Unutulmaya yüz tutmuş mahalle kültürünü yeniden yaşatan ve mahalle sakinlerini iftar sofralarında bir araya getiren Çayırova Belediyesi, iftarları çocuklara özel etkinliklerle renklendiriyor. Akse Mahallesi Çağdaşkent Konut Alanındaki iftarda 4 ayrı noktada yemek dağıtımı yapıldı. Yoğun katılımın olduğu iftar programında vatandaşlara yemek dağıtımını yapan belediye başkanı Şevki Demirci, katılımcıların Ramazanını tebrik etti. Yemek dağıtımının ardından masaları ziyaret eden başkan Demirci’ye, AK Parti Çayırova İlçe Başkanı Zafer Kılıç, AK Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyeleri eşlik etti. Ezanın okunması ile birlikte hep birlikte iftarını açan mahalle sakinlerine ve çocuklara iftar sonrası ikramlarda bulunuldu. Çocuklar için Osmanlı macunu, patlamış mısır ve pamuk şeker ikramı yapan belediye, aynı zamanda Hacivat ve karagöz, ilizyon ve daha birçok sahne etkinliği ile ramazan akşamlarına renk katıyor. Daha sonra düzenlenen sahne oyunları ile renklenen iftarda başkan Demirci, katılımcıları selamladı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki