İftar sofraları Tavşancıl’da kuruldu

Bu yıl 5. gerçekleştirilen geleneksel iftar yemeği Tavşancıl Meydanında yapıldı
10 Temmuz 2014, Perşembe - 14:33

 İftar yemeğine Dilovası Kaymakamı Hulusi Şahin, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar,  Ak Parti Dilovası İlçe Başkanı Osman, Efesan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Efe, Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri İsmail Demir ve Akın Alvan, Kadın Kolları Başkanı Gülay Artut ve yönetimi, Gençlik Kolları yönetimi, Tavşancıl Spor Kulübü oyuncuları ve yönetimi, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.


İftar yemeği sonrası bir konuşma yapan Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, tebriklerin seyrekleşmeye başladığını, artık yapılan hizmetlerin ağırlık kazanacağını, bu hizmetlerin ise önem derecesine göre gerçekleştirileceğini belirtti. Dilovası Belediyesi olarak sosyal belediyeciliğe önem verdiklerini dile getiren Toltar, "Dilovası, tüm mahalleleri ile bir bütündür. Bu bütün, Türkiye’nin haritasına en çok benzerlik gösteren topluluk örneklerindendir. Biz Dilovası olarak, Tavşancıl meydanını omuz omuza doldurduğumuz şu an itibariyle en büyük birliktelik örneğini Ramazan ayında göstermiş bulunuyoruz" dedi. Başkan Toltar Ramazan ayının sadece imsak vakitlerinin değiştiği veya aç kalınan bir ay olmadığını belirterek, “Zorlukları anlama ayıdır. Ramazan ayı Dünyanın her yerinde gerçekleştirilen dini eylemdir. Dünyanın herhangi bir yerinde bulunan mağduru, sıkıntı çeken insanlığı anlama ayıdır” diye konuştu.

 

10 AĞUSTOS DÖNÜM NOKTASIDIR
Başkan Toltar, 10 Ağustos seçimlerinin Türkiye’nin geleceği açısından önemli olduğunu sözlerine ekledi.10 Ağustos’ta Türkiye’de yeni bir sürecin başlangıcı olacağını dile getiren Toltar, hedeflerinin ilk turda en başarılı Cumhurbaşkanı adayını, Cumhurbaşkanı olarak seçmek olduğunu, 10 Ağustos’un ülkemiz için bir dönüm noktası olduğunu ifade etti.

 

BAŞKAN TOLTAR, KATILIMLARI İÇİN TEŞEKKÜR ETTİ

Başkan Toltar, iftar etkinliğine sponsorluk yapan Efesan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Efe ve yönetimine, Dilovası Ak Parti İlçe Teşkilatı yönetimi ve üyelerine, Kocaeli Ak Parti İl Yönetim Kurulu üyelerine, sivil toplum kuruluşları ve spor kulüplerine, Dilovası halkına katılımlarından dolayı teşekkür etti.

 

YOĞUN MESAİYE DEVAM

İftar yemeğinin ardından Tavşancıl Spor Kulübü lokalinde Tavşancıl’lı ile bir araya gelen Başkan Toltar, keyifli sohbete katılarak Tavşancıl halkı ile konuştu. Konuşmasının ardından sokakta yürüyerek halkın sorunlarını dinledi. Doğa Sokak’ta bulunan alt yapı ve üst yapı sorunları, Eğitimciler küme evleri cıvarında bulunan Ogün Sokağın ise altyapı sorununu kayıt altına alan Başkan Toltar, bu sorunların ivedilik sırasına göre üstesinden gelineceğini ifade etti.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki