İdare ve Kuluçka binasının temeli atıldı

İdare ve Kuluçka binasının temeli atıldı
20 Aralık 2015, Pazar - 11:54

 

Bilişim Vadisi’ne TÜBİTAK Marmara Teknokent Kuluçka ve idare temel atma töreni Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu'nun katılımıyla gerçekleştirildi

 

Gebze’de bulunan Bilişim Vadisi’ne dün TÜBİTAK Marmara Teknokent İdare ve kuluçka binasının temel atma töreni yapıldı.Temel atma törenine Kocaeli Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, TÜBİTAK Başkanı Arif Engin, Gebze İlçe Kaymakamı Mehmet Arslan, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, MARKA Genel Sekteri Mustafa Ayhan, Marmara Teknokent Genel Müdürü Orhan Çömlek ve davetliler katıldı.

 

28 BİN METRE KARE KAPALI ALAN

40.000 metrekare kapalı alanı ile AR-GE firmalarına hizmet vermekte olan TÜBİTAK Marmara Teknokent bünyesinde 2015 yılı itibariyle yeni kentsel plan çalışmaları tamamlayıp ve bu doğrultuda girişimcilik AR-GE ekosistemine katacak yeni “İdare ve Kuluçka” bina inşaatına başladı. Gökmen İnşaatın yaptığı Kuluçka binası 28.000 metre kare kapalı alana sahip olacaktır. Binanın içerisinde 550 kişilik konferans salonu 7.000 metre kare gezilebilir açık teras alanı, 500 metre kare ölçülerinde iki adet iç bahçe çok amaçlı salon, kafeterya, sosyal alanlar ve 250 araç kapasiteli açık otopark yer almaktadır.

 

33 BİN TEKLİF ALIYORUZ

Açılış konuşmasını yapan TÜBİTAK Başkanı Arif Ergin, “ Teknoparklar bilginin teknolojiye dönüşmesinde en büyük haklardan biri. 10 yıl önce birkaç yüz proje teklifi alırken bugün itibariyle 33 bin teklif alıyoruz. Teknopark daha güncel ve renkli hale geldi. Bu temel atma ile teknolojinin ticari hayatla buluşması daha da güçlü hale gelecek. Bu projeyi onur ve gururla destekliyorum” şeklinde konuştu.

 

GÜVEN VERMEKTEDİR

TÜBİTAK Başkanı Arif Ergin’in ardından kürsüye gelen Vali Güzeloğlu ise ” Bu açılışlar Türkiye’nin geleceğe emin ve kararlı adımlarla yürüdüğünün resmi oluyor. 10 yıl sonra en gelişmiş ülke ve şehir olma yolunda ilerliyoruz. AR-Ge çalışmalarımız hedefimiz için yeterli değildir. Ama gelecek için güven vermektedir. Kocaeli bilimsel alanda yine öncü bir yol üstlenmiştir. Bu rolü üstlenmekte ev sahibi olan TÜBİTAK’ın çok önemli katkıları var" dedi. 

 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki