‘İçişleri bakanı kat irtifakının arttırılmasına izin vermedi ‘

21 Ocak 2015, Çarşamba - 14:48

 

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan Gebze’ye bağlı Güzeller Mahallesi’nde yaşanan kat irtifakı sorununu Haziran ayında TBMM gündemine taşımış ve İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın yanıtlaması istemiyle soru önergesi vermişti.

Önergesinde arsa sahiplerinin kat irtifakı konusunda mağdur olduğunu ifade eden Türkkan, mağduriyetlerinin nasıl giderileceğini ve kat irtifakının artırılıp artırılmayacağını sormuştu. 
MHP’li vekile Aralık ayında yanıt veren İçişleri Bakanı,yaşanan mağduriyetlerin giderilip giderilmeyeceğine dair sorulara yanıt vermedi. Bakan Ala, Türkkan’a gönderdiği yanıtta bu bölgede kat irtifakı çalışması yapılmadığını söylemekle yetindi. 

BAKAN ALA, ‘DONATI ALANLARI YOK!’

İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın soru önergesine verdiği kısa yanıt şöyle:  “Bir bölgede kat artırımı yapılabilmesi için o bölgeye hizmet edecek donatı alanlarının miktarında artış yapılması gerekmekte olup, Güzeller Mahallesi’nde bu artışı sağlayacak alanlar bulunmadığı için kat artırımı çalışması yapılmamıştır.”

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki