Huzura ortak hamle

24 Mart 2015, Salı - 11:32

 

Çayırova İlçe Güvenlik Kurulu Danışma Toplantısı, Çayırova Bi Cafe Restaurant'ta Gerçekleşti. Toplantının yapıldığı mekanda Çayırova Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu, Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, Çayırova İlçe Emniyet Müdürü Osman Gül, Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, Türk Kızılayı Çayırova Şube Başkanı Halil Keskinoğlu, Çayırovalı Mahalle Muhtarları, STK Temsilcileri katıldı.

Kaymakam Çelenkoğlu, "Eldeki imkanlarla Emniyet Teşkilatımız elinden geldiği kadarı ile milletin mal ve can güvenliğini sağlamaya çalışıyor. Bazı eksikliklerimiz var. İnşallah sayısal açıdan istediğimiz noktaya gelirsek daha verimli bir hizmet yapacağımızı düşünüyorum. Vatandaşlarında muhtarlar tarafından bize ulaştırılan eksiklikler, şikayetler ile ilgili de bir görüş alışverişi şeklinde toplantımızın verimli olacağını düşünüyorum. İstanbul'a yakın olması nedeniyle suç işlemek amacı ile bu kentten ilçemize gelen insanlar var. Bu nedenle emniyetimizin işi biraz daha zorlaşıyor. İlçemizin bir çok girişi çıkışı olması da işimizi zorlaşıyor. Ancak emniyet müdürlüğümüz yine de eksiklikleri sıfırlayamasalarda başarılı bir performans sergiliyorlar." dedi.

Kaymakam Çelenkoğlu'nun ardından konuşmasını gerçekleştirmek üzere Çayırova İlçe Emniyet Müdürü Osman Gül söz aldı. Gül konuşmasında, "İlçe Danışma Güvenlik Kurulu Toplantısına katılan tüm davetlilere öncelikle teşekkür ederim. Hizmetlerimizi geliştirmek ardına senede iki defa bu toplantıyı gerçekleştiriyoruz. En son 2014 Eylül ayında toplanmıştık. Halkımızın yoğun olduğu yerlerde devriyelerimizi atmaya devam ediyoruz. Suçun önlenebilmesi adına vatandaşında bu konuya katılımını sağlamak üzere düzenli olarak seminer ve toplantılar gerçekleştiriyoruz. Toplam 1 ekibimizle 24 saat esasına göre çalışmalarımız sürdürüyoruz. En son Yunus Ekipleri ile performansımızı artırmaya çalıştık. Hırsızlık noktasında yüzde 47, yankesicilik olaylarında yüzde 62 uyuşturucu ile mücadelede yüzde 10 azalma görülmüştür. “dedi.

. "İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli olarak çalışılarak trafik eğitimleri, okul polisleri gibi çalışmalarımız devam etmektedir. Okul polislerimiz sürekli okul idarecileri ile yüz yüze görüşerek okul içi ve çevresi olayların büyümeden engellenmesi sağlanmaktadır. Toplum Destekli Polis Ekipleri tarafından anaokullarında trafik eğitimleri verilmeye devam edilmektedir: Öğrencilerin giriş ve çıkışlarında asayiş ve trafik önlemleri alınmaya devam edilmektedir. Madde bağımlılığı konusunda okul idareleri ve aileler ile görüşülerek uzman kişilerden alınan desteklerle mücadelemiz sürmektedir.

 

Emniyet Müdürü Gül'ün ardından Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci söz aldı. Başkan Demirci,"Yaz gelmesiyle parklarda açık arazilerde özellikle madde bağımlısı gençler tekrar ortalığa çıkmaya başladı. Biliyoruz Emniyet Müdürlüğümüz büyük gayretler içinde. Daha geçen gün Çağdaşkent  Rekreasyon Merkezi'nde çalışmaları incelerken yine madde bağımlısı gençlerin buralarda olduğu gördüm. Üzülüyoruz. Her zaman Emniyet Müdürlüğümüz ile bir arada koordineli çalışmalarla ilçemizin güvenlik sorunlarının çözülmesi adına elimizi taşın altına koymaya hazırız. İlçe güvenliğimiz adına herkes gibi bende şahsım ve kurumum adına polis teşkilatımızın yanındayız,gereken desteği vermeye devam edeceğiz dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki